Problem z internetem w laptopie

Mam problem i prośbę o jakieś podpowiedzi, ale wcześniej muszę bardziej opisać problem. Mam komputer stacjonarny z systemem XP i notebooka Hp pavilion z systemem Vista. Więc chcialem mieć internet na obu kompach. Kupiłem router d- link DI-524, najpierw ustawiłem na stacjonarnym wszelkie parametry i ok internet działa. Odpalam laptopa no i wszytsko prawidłowo wyszykuje automatycznie sieć klikam łącze wpisuje moje hasło sieciowe no i bez problemu mam internet na obu kompach, wszystko fajnie. Po miesiącu prawidłowego dzialania, kończy mi się program antywirusowy w notebooku, więc zaczynam zmieniać i po dezinstalacji starego a przy instalacji nowego programu antywirusowego zauważyłem, że zerwało mi połączenie z internetem. Tak więc próbuje się połączyć i nic. W moim stacjonarnym kompie internet jest nadal. A w notebooku owszem wykrywa sieć, nawet łączy, ale dostęp jest ograniczony, i pojawia się że sieć niezidentyfikowana. Co mam zrobić?? Nawet już wszytko zrestartowałem ustawiłem na nowo i nic, w stacjonarnym mam internet w notebooku sieć jest wykrywana ( są dostępne sieci w tym moja, ), łączy ale z niepowodzeniem, a sieć niby jest niezidentyfikowana. I nie mam pojęcia o co może chodzić??? Jako ciekawostke podam, dodatkowo chciałem sprawdzić czy moj laptop połączy się z internetem bez routera bezpośrednio przez kabel. A internet mam w dialogu. Podłączyłem do laptopa kabel sieciowy, wpisalem IP maske itp. i owszem uradowałem sie bo bez problemu zostało standardowo nawiązane połączenie z internetem. Ale, żeby tak pięknie nie było, pojawił mi się inny jeszzce problem - internet jest ale nie łączy mi się żadna przeglądarka, ani program pocztowy, czy gg. Czy jakas blokada się włączyla czy co?Ale przede wszystkim chciałbym aby notebook łaczył sie prawidłowo przez rotera bez kabla.Nie jestem wielkim komputerowcem, informatyk ze mnie raczej początkujący, więc jesli ktoś bedzie miał ochote mi pomóc to prosze o dość obszerne podpowiedzi, nie skrótowe, z jakąs instrukcją co zrobic:) dzieki za cierpliwość

Dodane 10.02.2009 (Wt) 23:37

No nikt mi nic nie napisal, hm, ale to nic bo sformatowalem dysk, zainstalowalem wszystko od nowa i dopiero to pomoglo.