Problem z internetem w sieci domowej

Witam

Mam dwa komputery - nowszy i starszy. Nowszy jest połączony z modemem neostrady (standardowy model). Oba komputery połączone są kablem sieciowym, przez karty sieciowe. Sieć skonfigurowałem już jakiś czas temu. Jeżeli na nowszym połączyłem się z neo to na tym starszym był internet. Lecz ostatnio nie chcą się wczytywać strony na starszym. Połączenie sieciowe działa, bo da się wymieniać pliki między komputerami. Zauważyłem, że gdy wpisze się adres IP np. interii w adres przeglądarki na tym starszym to strona się wczytuje, ale bez obrazków, same odnośniki są. Przeskanowałem dysk avastem - nic, przeskanowałem ad-ware 2007 - znalazło trojana - usunąłem. Jednak dalej nie chcą się wczytać strony.

Inny problem - gdy jest włączony starszy komputer i nagle się on zawiesi i wyda płyta charakterystyczny dźwięk - zostaje tylko mi nacisnąć power. Po wciśnięciu, drugi komputer (nowszy) też się zawiesza :confused: Sądzę, że to już wina sprzętu.

Trochę zagmatwałem :slight_smile:

________________________________________________

EDIT

Poradziłem sobie. W jakiś dziwny sposób na starszym komputerze był wpisany DNS taki sam jak brama. Wpisałem taki jak posiada TPSA i działa :slight_smile:

Jednak drugi problem dalej jest :frowning: