Problem z internetem w telefonie przez GSM

Witam.Jestem w sieci Orange na kartę i mam taryfe SMART.Zgodnie z tym co na ich stronie można przeczyać powinienem dostać 400mb prz doładowaniu 25zl.Otóż doładowałem konto włączyłem Tryb sieci danych a i tak mi pobiera kase przy łączeniu się z internetem.Telefon skonfigurowałem z siecią zgodnie ze wskazówkami na ich stronie, poza tym dostałem jeszcze sms-a który mi skonfigurował telefon aby mógł łączyć sie z pakietu a itak pobiera mi kase a net muli.Mam telefon Samsung galaxy ace 2.Jeżeli wiecie co robić pomóżcie.Z góry dziękuję.

Witaj, proszę poprawić tytuł tematu, tak aby wstępnie informował o problemie, edycję możesz wykonać przez użycie przycisku EDYTUJ, w górnym prawym rogu, dziękuję za uwagę.

Sprawdź u siebie na profilu na ich stronie www, czy masz wszystko dobrze ustawione (przez nich). Może coś skopali?

Skoro nie otrzymałeś jeszcze sms potwierdzającego działanie pakietu, to go po prostu jeszcze aktywnego nie masz … prosta filozofia. Jednakże jeśli trwa to zbyt długo powinieneś się czym prędzej zgłosić do punktu Orange lub z pomocą techniczną firmy by Ci szybko aktywowali w/w usługę.

Zawsze masz prawo też wnioskować o zwrot kosztów poniesionych przy stracie danych, ale na to masz małą szansę, gdyż używasz “danych pakietowych” - jak sam pisałeś - jeszcze przed otrzymaniem sms potwierdzającego “aktywne dane pakietowe”

Bonus za doładowanie przyznawany jest w ciągu, 24h od doładowania, o czym zostaniesz poinformowany SMS-em. Kiedy doładowałeś konto?

Pozdrawiam

Tomek

Wszystko jest już dobrze.Dostałem sms-a i otrzymałem pakiet.Wkurzyłem się na początku bo jak miałem oferte Orange frre to dostałem pakiet zaraz po doładowaniu.Tylko internet jakoś szybciej nie działa z pakietem.Prędkość jest taka sama jak bez pakietu.Czy to jest normalne?

  1. To częste zagrywki - włączanie pakietu z opóźnieniem (oczywiście czas zgodny z regulaminem, więc nie można się przyczepić), ale wiele osób się daje nabrać i korzysta z internetu jeszcze zanim zostanie ten pakiet włączony nie czekając na stosowny SMS - operator (nie tylko Orange) zapewne ma z tego powodu dodatkowe zyski.

  2. Dlaczego prędkość miała by się zwiększyć? Przecież telefon jest ten sam. Ty dostałeś jedynie pakiet “darmowych” megabajtów do wykorzystania i tyle. Płacisz za 400 MB a nie za szybkość 400 Mbps (megabitów na sekundę).

Kolega ma telefon o gorszych parametrach i internet przez sieć(PLAY) działa o wiele szybciej, a te zagrywki są skuteczne bo zabrało mi to troche kasy.Nastepnym razem poczekam na wiadomość sms. Mam jeszcze jedno pytanie. Dlaczego telefon pobiera mb lub kase, gdy jest włączona transmisja danych zaznaczjąc ,że nie korzystam w tym czasie z internetu?

Zależnie od ustawień telefonu może sam synchronizować pocztę, sprawdzać aktualizację oprogramowania telefonu lub aplikacji, synchronizować kontakty z kontem Google, aktualizować pogodę i tym podobne rzeczy.

Co do szybkości działania internetu, to nie zawsze zależy ona od parametrów sprzętu (w tym modemu GSM) - większość modemów GSM działa z prędkością (download) 7.2 Mbps i większą (co teoretycznie daje transfer 900 KB/s), ale operatorzy GSM raczej Ci takiej przepustowości nie udostępnią.

No i u innego operatora GSM na tym samym sprzęcie mógłbyś mieć inną szybkość. No i dodatkowy transfer w tle wykorzystywany przez system Android i różne apki (jak tego nie wyłączysz/nie zablokujesz).

A taki LTE też jest bez sensu, jak go oferują z pakietem np. 5 GB transferu miesięcznego, który (teoretycznie) zużyje się po 400 sekundach, czyli ok. 7 minutach)!