Problem z internetem w Vista Home Basic

Witam!

mam problem z polaczeniem internetowym troche nietypowy - z windowsem vista. Moze ktos z Was bedzie umial mi pomoc a mianowicie:

mam internet rozdzielony na 3 komputery przez router gdy byly wpiete 3 kompy z xp wszystko smigalo az milo natomiast ostatnio moja dziewczyna kupila notebooka niestety z Vista (Home Basic) no i dostaje ciezkiej nerwicy bo vista ma problem z wykryciem polaczenia internetowego…tzn laczy sie widzi siec ale nie dzialaja w ogole strony www mozna wchodzic tylko przez IP - wnioskuje ze problem lezy gdzies z DNSem.

Przekopalem net i znalazlem kilka rozwiazan po zastosowaniu ktorych net dziala (m.in. wylaczenie tunelowania, IPv6 i reczne skonfigurowanie polaczenia - dnsow itp) ale tak jak chce i kiedy chce czyli raz www dziala za 10 min siada. Probowalem wyczyścic cache dsn przez ipconfig/flushdns ale efektem jest jeszcze gorsze dzialanie netu niz wczesniej;/

Nie jestem biegly w tych sprawach wiec jesli ktos z Was mial podobny problem lub wie czym to mozna pokonac to bede wdzieczny za przedstawienie rozwiazania

Pozdrawiam

IPv6

A czemu nie IPv4 ??

Nie wiem jak na Viście jest ale jak ustawiłem IPv6 to też mi nie działało(programikiem konfigurowałem) a ustawiłem ręcznie na IPv4 i działało(u kumpla, sam nie mam Visty).

no wlasnie wylaczylem protokol Ipv6 i postawilem na Ipv4 na IPv6 tak jak piszesz net nie dziala wcale:/

A na tym swoim routerze masz dodany MAC adress tego kompa ??

U mnie na routerze(sieć) mamy dodanych wszystkich użytkowników na QOS do MAC, reszte czyli(Inside Any) jest zablokowany czyli AP pozwala się połączyć ale router nie daje pasma.

Więc jak Ty IP przepisujesz ze starego kompa, to na routerze musisz dodać IP i pod IP podpiąć MAC adress tej karty.

Jakie ustawiasz w notebooku DNSy, jakie masz na pozostałych kompach i jakie masz ustawione na routerze domyślne DNSy ??

hmm o tym nie pomyslalem:P ale pojawia sie jedno “ale” niedawno sam kupowalem nowego kompa z xp i po podpieciu w miejsce starego (ustawienia automatyczne) bez problemu wszystko wykrylo a karta sieciowa byla inna i mam net… w Viscie mam ustawione uzykiwanie IP automatyczne, natomiast DNS ustawilem logujac sie na router i przepisalem stamtad. Jesli zostawie tak jak na xp zeby wykryl ustawienia automatycznie to net nie dziala wcale mam dostep tylko lokalnie:/

Postaram sie wkleic log z ipconfig jak dotre jutro do domu:) dodam ze mam router Asmax BR-604.

Ps. dzwonilem do mojego dostawcy neta (GH net w krakowie) i powiedzieli mi tam ze nie powininem miec problemow z macami bo router jest tak ustawiony ze trzeba tylko wpiac kompa i bedzie hulalo…mam coraz wieksze wrazenei ze M$ wypuscil na rynek syf:/

Witam, podepnę pytanko pod temacik, bo w sumie też jest związane z netem :wink: Mój tato dostał laptopa z USA, który jest firmowo z vistą basic- ok, wszystko zainstalowałem, podłączyłem neta (mam router, który rozdziela sygnał na 3 kompy: stacjonarny- kablowo, laptop1- wifi, laptop2 (vista)- wifi), net śmiga, wszystko ładnie, piknie, ale bardzo wolno się strony ładują, masakrycznie wolno. Zainstalowałem ff i też muli ;/ Nie wiem naprawdę w czym problem- ma ktoś pomysły??

mr_china proszę zacząć używać polskiej pisowni.

mikasb i oti nie podczepiajcie sie pod tematy . Posty Kosz

Miałem podobny problem. U mnie wygladało to tak że Vista nie wykrywała sieci lokalnej po 2 instalacji ( za pierwszym razem było OK ). Pomogła zmiana uprawnień dla użytkownika.

http://img130.imageshack.us/img130/2851/kontasx6.jpg

Coś było wcześniej na forum na ten temat ale nie pamiętam szczegółów, domyślnie Vista wyłacza część uprawnień nawet jeśli tak jak w moim przypadku jestem jedynym użytkownikiem komputera i posidam tylko jedno konto użytkownika. Po odznaczeniu dodatkowych uprawnień net zaczął śmigać.

No i jeszcze podczas diagnozowania połączenia wywalało mi komunikat że mam problem z reuterem lub modemem sieciowym. Może u ciebie jest coś podobnego.

lol mam identyczny problem :confused: ten SAM ROUTER! caly czas sie z tym mecze juz 2 dzien. Mam czysty system, podpinam kabel, i pokazuje ze “tylko lokalne” (wszystko dobrze smiga, udostepnianie itd.) Ale neta brak! a na xp wystarczylo tylko kabelek podpiac :confused: CZYLI JAKIE JEST TEGO ROZWIAZANIE?? co z tymi prawami uzytkownika, gdzie to zmienic?

ps. mam vista 64bit business

Ja mialem podobny problem tzn. wykrywal mi siec ale nie łaczyl sie z internetem. Problem wystepowal jak mialem ustawione pobieranie ip z dhcp.

Jak ustawilem wszystko recznie. tzn. IP, bramy, maski, dnsy to problem znikna ;). Dodam ze rzecz dziala sie na sieci bezprzewodowej.