Problem z Internetem - wszystko prawidłowo skonfigurowane

Witam,

Zainstalowałem dzisiaj na nowo system XP. Nie jest to przywracany system z obrazu. Wszystko zrobiłem jak zawsze a wyszedł problem z Internetem w sieci LAN. Zarówno IP, Maska, Bramka, DNS 1 i DNS 2 są poprawnie wpisane a nie mogę się połączyć z Internetem. Dane (IP, Maska, Bramka, DNS 1 i DNS 2) były nawet sprawdzane u dostawcy Internetu i się zgadzają. Dostawca też nie ma żadnych przerw w dostawie Internetu.

Odinstalowałem kartę (karta sieciowa jest na płycie głownej), ponownie ją zainstalowałem, wpisałem dane dalej nie można się połączyć z Siecią. K/zegarka jak są widoczne dwa monitorki to pisze że status połączono. Przeglądarki IE i FF nie łączą się z Siecią, tak samo OE - trwa znajdywanie hosta.

W czym może być problem że nie mogę się połączyć z Siecią mimo że status jest połączony?.

Zna ktoś z Was sposób na to - prócz oczywiście robienia od nowa systemu :smiley: .

Może nie zaznaczyłeś :

Start -> Panel sterowania -> Opcje internetowe -> Połączenia -> Ustawienia sieci LAN…

v Automatycznie wykryj ustawienia.

Sprawdż na DNS :

208.67.222.222

208.67.220.22

lub :

194.204.159.1

194.204.152.34

Mam zaznaczone również Automatycznie wykryj ustawienia. Na tych DNS również nie działa.