Problem z internetem (wysoki ping)

Od niedawna mam duży problem z internetem. Problemem jest duży ping w grach (w niektórych grach ping jest stale ogromny a w niektórych skoki występują co jakiś czas), podczas pobierania czy podczas robienia innych wymagających rzeczy internet w sumie nie istnieje dla innych zadań. Nie mogę na przykład grać i oglądać yt bo ping skacze momentalnie do ponad 200. Szybkośc mojego internetu od operatora to około 300 mb/s a w speedteście rzadko dochodzi do 100 mb/s. Problem nie występował zawsze. Jeszcze pamiętam jak w speedteście mi wychodziły wyniki ponad te 200 mb/s.
Czasami net zamula nawet przy włączeniu i oglądaniu YT a czasami jest całkiem normalnie. Internet po prostu zauważalnie zwolnił.
Model mojego routera: TP-link Archer AX50
Model mojej karty sieciowej TP-link Archer TX3000E
Próbowałem zresetować wszystkie ustawienia sieciowe, odinstalowywać VPN’y, odinstalowywać sterowniki karty sieciowej, resetować ustawienia routera i wiele innych rzeczy. Uważam że takie rzeczy nie powinny mieć miejsca na WIFI 6. Proszę o pomoc w tej sprawie.

Firmware routera i karty akyualny? Karta na usb, cvzy pci?

Firmware aktualny na routerze jak i na karcie sieciowej PCIE

Sprawdz jeszcze ta szybkość na kablu lan.

:man_facepalming:

Ktoś ma jakiś pomysł co może powodować ten problem??

Kilka dni temu częściowo naprawiłem ten problem (wynik w speedteście był już koło 100 mb/s)
Jednak dzisiaj znowu zrobiłem test i zobaczyłem takie śmieszne wyniki:

Czasami są one w okolicach 20 mb/s, czasami 70mb/s czasami 100mb/s.

Satelitarny internet? Może zachmurzenie utrudnia odbiór.

Internet nie jest satelitarny. Ciągłe skoki wydajności.

Jak się da to sprawdź preferowanie 5 GHz, jak wi-fi nie przechodzi do pokoju przez ścianę ze spadnięciem zasięgu do słabego.

Jak sterownik karty nie ma takich bajerów, to trzeba by zobaczyć czy router ma opcję rozdziału na dwie sieci:

Chyba, że Toya zahasłowała…

Taka zmiana nic nie dała. Ciągle jest to samo. Najgorsze jest to że kiedyś było normalnie a teraz mam czasami po 1000 pingu w grach i strony ładujące się 5 minut. Hmm może jakiś format dysku by pomógł?

Tylko jak obecna konfiguracja Windowsa miesza.

Poza tym jak to wadliwe KB to problem wróci z ukończeniem aktualizacji jak nie będzie hotfixa.


Możesz zrobić testy czy jakiś GNU/Linux Live USB osiągnie lepsze wyniki - jak nie to szkoda tracić czas na formatowanie i reinstalację oprogramowania.

Sformatowałem i przeinstalowałem windowsa. Problem nadal występuje. No cóż… każda przygoda z WIFI kiedyś się kończy.