Problem z internetem,źle skonfigurowany router (?)


(Adixxdd) #1

Witam,

Kilka dni temu zgłosiłem problem z internetem do swojego dostawcy internetu (Firma Raxel,woj. Mazowieckie),przyjechał technik,na moje oko sam nie wiedział do końca co robi (wydawał się mało doświadczony,o tym poniżej).

Zgłosiłem do dostawcy problem z internetem tj. zrywanie połączenia,wysokie pingi,bardzo zaniżona prędkość,zaproponowali wymianę urządzenia-zgodziłem się. Przyjechał technik,od razu zabrał się do roboty,wymienił urządzenie,i zaczął konfigurować nowe urządzenie na komputerze,nie wykonał tego dobrze,jak sam zauważył,internet nie działał prawidłowo-żadna strona nie chciała się wczytać,pomimo iż internet dawał oznaki życia,stwierdził że to wina wadliwego urządzenia które dostał. Po czym zdjął nowe urządzenie z dachu,zamontował stare i ponownie skonfigurował router. Od jego ‘konfiguracji’ internet działa bardzo słabo,w porównaniu do zgłaszanej awarii to nie działa w ogóle. Strony nie otwierają się dopiero za xx próbą coś ‘rusza’ i wczytuje się połowa strony. Pingi są masakryczne,w grach online sięgają 999ms+. Upload oscyluje w graniach 0.90 mega (internet ma 30 mega),upload 0.13 (1 mega).

 

Obstawiam tutaj źle skonfigurowany router,przy zgłaszaniu awarii prędkość internetu dochodziła do min. 8 mega i pingi w grach sięgały max 70ms (Pingi oceniam na podstawie gier online typu. LoL)

 

Internet który posiadam jest internetem LTE przerobionym z internetu radiowego. Nie potrafię zbytnio opisać jak internet dochodzi do komputera,bo nie znam fachowego nazewnictwa,lecz postaram się to jakoś w miarę logiczny sposób opisać. Na dachu jest modem (modelu niestety nie znam,sprawdzić również nie mam jak),od niego idzie kabel aż do komputera,z komputerem łączy się za pomocą kabla ethernet,prawopodobnie J45 (lecz tutaj się mogę mylić),nie ma żadnych dodatkowych modemów ni nic.

 

Wcześniej do modemu wchodziłem za pomocą adresu http://192.168.15.1 ,teraz żeby się do niego zalogować muszę wchodzić za pomocą 10.10.15.1,i stąd się wzięły moje podejrzenia o źle skonfigurowanym modemie.

 

Mógłbym prosić o przejrzenie screenów i ocenienie sytuacji (o ile w ogóle jest to możliwe).

Nie wiedzialem zbytnio co mam zamieścić,dlatego zeskrinowałem wszystkie ustawienia routera,ipconfig + dodaję log z programu Net-log (przy próbie wrzucenia tego,również wyrzuca błąd)

Przepraszam,że zdjęcia dodaje w takiej formie,ale przy próbie wysłania przez forumowy upload przy każdym zdjęciu (nawet przy wrzucaniu pojedynczo) wyrzuca błąd ‘przesyłanie nie powiodło się’,związane jest to pewnie z moim obecnym uploadem. Przepraszam za problemy.

 

https://www.dodajfote.pl/image/gzsh3
https://www.dodajfote.pl/image/gzt4i
https://www.dodajfote.pl/image/gzucL
https://www.dodajfote.pl/image/gzRyl
https://www.dodajfote.pl/image/gzaQp
https://www.dodajfote.pl/image/gzgIX
https://www.dodajfote.pl/image/gzHVy
https://www.dodajfote.pl/image/gzbdQ
https://www.dodajfote.pl/image/gzQB1
https://www.dodajfote.pl/image/gzCMn
https://www.dodajfote.pl/image/gzX4w
https://www.dodajfote.pl/image/gzZDa
https://www.dodajfote.pl/image/gzhp5
https://www.dodajfote.pl/image/gzLy7
https://www.dodajfote.pl/image/gzebs
https://www.dodajfote.pl/image/gz6IM
https://www.dodajfote.pl/image/gzWV6

http://wklej.se/netlog

 

Z góry dziękuje za pomoc,
Pozdrawiam


(roobal) #2

Od strony sieciowej wszystko wygląda ok.  Podejrzewalbym tu źle ustawioną antenę (słaby sygnał,  zła polaryzacja itp.) lub coś po prostu zakłóca/tłumi sygnał po drodze. Niestety lte to nie moja działka,  więc mi ustawienia połączenia nic nie mówią.

Co do doświadczenia technika,  to są często ludzie,  którzy nie są wykształceni w kierunku IT,  dostali fuche,  zostali w podstawowym zakresie przeszkoleni,  a reszty uczą się w praktyce.  


(Adixxdd) #3
  1. Witam,

Dziękuje bardzo za odpowiedź,przepraszam że tak późno odpisuję.

Wydaję mi się że sam rozwiązałem problem z internetem,winne było MTU. W Routerze była ustawiona wartość 1400,a na komputerze 1500. Czy złe wartości MTU mogły powodować rozłączanie internetu i jego powolone działanie?