Problem z internetem

Witam.

Kupiłem nowy komputer wyposażony w Windows Vista Home Premium (x64). Wszystko ładnie i cacy ale wystąpił problem. Gdy podłączam internet (Net24 - SpeedTouch 330 Srebrny) po jakimś czasie, sam się rozłącza. Czyściłem rejestr, skanowałem komputer i nic :confused: Nie wiem co już robić. Dzwoniłem na infolinię, ale oni powiedzieli że to wina komputera.

Czy kupno router’u coś da?

Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

Hej,

:arrow: Czy po takim rozłączeniu gasną diody na modemie czy cały czas się świecą??

:arrow: Sprawdź zarządzanie zasilaniem portów USB - kliknij prawym na Mój Komputer -> Właściwości -> Menadżer Urządzeń -> przejdź do gałęzi Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej i w poszczególnych Głównych koncentratorach USB wybierz: Właściwości -> zakładka Zarządzanie energią i odznacz opcję Zezwalaj komputerowi na wyłączenie tego urządzenia w celu oszczędzania energii. Analogicznie dla pozostałych koncentratorów USB. Następnie restart i miejmy nadzieję, że będzie działać… :slight_smile:

TO to na pewno - wtedy łączenie się z internetem przejmuje router, a komputer otrzymuje od razu dostęp do netu. :slight_smile: Tak w skrócie… :stuck_out_tongue:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Co do diod - nic nie gaśnie :slight_smile: Wtedy bym wiedział że sterowniki zawiniły. Miga szybko jedynie dioda USB, ale tak już miałem wcześniej i nic się nie działo.

Zrobiłem co powiedziałeś i narazie nic się nie dzieję.

Dzięki za pomoc :slight_smile:

Pozdrawiam, Kodex.

Wystarczy wyłączyć zarządzanie energią na porcie USB.

Kodex ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Hej,

Tak nie do końca - gdyby zgasły diody na modemie, wtedy bardziej prawdopodobne byłoby właśnie to, że modem przestaje działać z powodu oszczędzana energii. A z drugiej strony w ustawieniach modemu też są dostępne opcje, które umożliwiają wyłączenie modemu i zerwanie połączenia, gdy nie jest używane. :slight_smile:

W takim razie cieszy, że pomysł okazał się skuteczny. Gdyby było inaczej, daj znać. I nie ma sprawy… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus