Problem z internetem

Witam, posiadam internet radiowy a dostawcą jest sat-kol, oni twierdza że wszystko jest w porzadku i niby cos tam naprawiali a internet działa jak ślimak, ciągle przerywa połaczenie i jest tak jakby nie było internetu.Mam słabego kompa i nie wierdze że to nie jest po części jego wina ale bez przesady… czy ktoś może mi pomóc bo ja sie na tym kompletnie nie znam? a przy okazji chciałam zapytac czy można taki internet podłaczyc do np laptopa?

Nie piszesz o systemach operacyjnych,ale napewno można.To tylko kwestia konfiguracji połączenia,otrzymałaś od Dostawcy jakieś hasła,ustawienia ew.modem ze sterownikami ? Opisz bardziej szczegółowo.Może blokuje Ci firewall Zmierz net tymi narzędziami www.speedtest.netwww.twojeip.wp.pl podaj wyniki.

Internet z dachu podłączony jest do karty przewodowej czy bezprzewodowej w komputerze? Przewodowa ma prostokątne złącze (RJ-45), a bezprzewodowa okrągłe (SMA).

Jeśli do przewodowej, to nie powinno być problemu. Praktycznie każdy laptop ma złącze RJ-45. W przypadku karty bezprzewodowej, prawdopodobnie do laptopa trzeba będzie kupić również kartę bezprzewodową, z możliwością odkręcenia anteny.

Przede wszystkim spróbuj podłączyć inny komputer albo chociaż na swoim uruchomić inny system operacyjny. Wtedy będzie wiadomo, czy winny nie jest system albo karta. Jeśli na innym systemie będzie tak samo, uszkodzona może być jeszcze karta (sprawdzić na innej), a jeśli tak samo będzie na innej karcie albo innym komputerze, to już nie ma wątpliwości, że wina operatora.

Jak daleko jest do przekaźnika operatora i jaka antena została użyta (opisz kształt ew. nazwę).

no więc: mieszkam w bloku wiec nie mam pojecia gdzie to wszytsko sie znajduje, a w mieszkaniu mam chyba router to sie nazywa połaczony z anteną przez SMA a z komputerem przez RJ-45, nazwa routera to Csientific Atlanta bo taki dostałam od operatora i ostatnio to było sprawdzane czy działa tak jak nalezy(podobno ze tak) kwestia taka ze jak podłaczyłam to przez RJ-24 to laptopa to nie znajduje mi internetu… Mam nadzieje ze napisałam wszystko o co pytałes i bardzo prosze o pomoc

http://www.technitium.com/tmac/index.html tu jest narzędzie do zmiany adresu fizycznego karty sieciowej.Prawdopodobnie net jest filtrowany przez MAC /adres fizyczny karty /,dlatego może nie wyczuwać laptopa-inny klucz karty.Spróbuj go zmienić na taki sam jak w komputerze.Odczytasz go:Start/uruchom/cmd/ipconfig/all.Oba komputery nie będą mogły korzystać z netu jednocześnie

Dodane 31.03.2010 (Śr) 17:57

http://diplodocs.pl/references-SCIENTIFIC%20ATLANTA/1 Tu są instrukcje,wybierz swój model.

ane3ka ,

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. TEMAT POMOCNY.

W celu edycji swojego posta proszę skorzystać z przycisku Edytuj przy poście otwierającym temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.