Problem z Internetem

Mam problem z internetem a dokladnie mam siec LAN i mam taki problem ze mam u siebie Huba ( nie tego glownego ) 4 osoby sa podlaczone i jednym kablem idzie do glownego HUBA . I podejrzewam sasiada ze to on mi blokuje internet ( jest informatykiem ) mianowicie bo chwile pakietow mi nie odbiera od glownego kompa lecz tylko wtedy gdy moj sasiad jest na kompie

prosze o pomoc co mam zrobic ?

pogadaj z sąsiadem, lub zainstaluj firewalla (może wysyłać pingi, które spowalniają łącze z internetem tzw. atak Hellkern - jeśli użyłem złej nazwy, to przepraszam).

Lub bardziej prozaiczna przyczyna - sąsiad wyłącza huba - niestety mam problem ze zrozumieniem problemu, bo piszesz dość nieskładnie

Pytanie: Gdzie jest glowny HUB, jezeli net jest podlaczony tak: NET -> Komp -> HUb -> Hub -> reszta , to wtedy net bedzie dzialal tylko jak komp jest wlaczony innej przyczyny nie widze. No chyba ze ten “informatyk” cos namieszal. Napisz jeszcze z jakiego Netu korzystacie (ADSL - TP, czy inne jakies)

Korzystam z netu TP i ja mam huba w domu ktory laczy 3 osoby i idzie do glownego HUBA

hmm chyba sie nie rozumiemy :stuck_out_tongue:

Po 1: GDZIE JEST GLOWNY HUB ?

po 2: Ty sie podlaczasz do innych czy inni do ciebie i potem to idzie do glownego huba ?

Po 3: Mowiac “glowny hub” masz na mysli Modem ADSL od Tepsy ?

Bo jakos nie moge zczaic oco Ci chodzi :stuck_out_tongue:

Inni podlaczają sie do mnie i potem to idzie do glownego Huba czyli Modemu ADSL od TPSA