Problem z internetem

Witam. Mam taki problem. Od kilku miesięcy nie mam na komputerze stacjonarnym internetu. Kiedy wchodzę w przeglądarkę i próbuje coś wyszukać wyskakuje komunikat “Nie odnaleziono adresu”. Kiedy wszedłem do Połączeń sieciowych jest Połączenie 1394 2. Pokazuje stan jako połączono czas trwania też pokazuje i szybkość też. Na dole w aktywności nic nie pokazuje. Nie ma wysłanych ani odebranych pakietów. Ponadto kiedy odłączę kabel ethernet (nie wiem czy tak nazywa się ten kabel) nadal pokazuje stan połączony. Nie wiem czy to problem z komputerem czy z kartą. Z góry dziękuje za pomoc.

PS: System operacyjny to Windows XP

Sprawdź w menadżerze urządzeń czy jest widoczna karta sieciowa lan. Jeśli byłby przy niej żółty pytajnik to musisz wgrać sterowniki. Karta 1394 wygląda na kontroler firewire, a nie kartę sieciową.

Nic nie ma przy niej jest tylko nazwa karta sieciowa 1394

A sprawdź menadżer urządzeń, może karta sieciowa wyłączona?

I PPM na karcie 1394 w połączeniach sieciowych i daj rozłącz.

Próbowałem tak dalej nic. Dodam że sam składałem ten komputer więc może coś źle zrobiłem ale kilka godzin po złożeniu internet był potem się popsuł. Potem próbowałem instalować nowsze sterowniki dla karty graficznej i wyskoczył komunikat że komputer może zostać uszkodzony ale to zignorowałem i zainstalowałem więc to może przez to

Konfiguracja komputera + zasilacz - odczyt danych z jego obudowy.

Wklej mi tu screen z menadżera urządzeń z rozwiniętą gałęzią karty sieciowe.