Problem z internetem

windows7

(bibczan97) #1

Witam mam od 2 dni problem z internetem nie wchodzi mi na niektore strony internetowe zmieniłem dns z automatu na ten google 8.8.8.8 8.8.4.4 ale nic nie pomaga i nie wiem co z tym zrobić bardzo bym prosił o pomoc :wink: pozdrawiam

(bibczan97) #2

resetowałem ruter rowniez tez nic nie pomaga ponawiałem setup tez nic nie pomaga

(synaptyk) #3

Wpisz ipconfig w cmd i wklej wynik
Jaki masz antywirus?
Jakie konkretnie strony tobie wchodzą a jakie nie?

(bibczan97) #4

Mam avast free antywirus no duzo stron mi nie wchodzi np glupia strona biedronki mi nie wchodzi cda mi nie wchodzi itp …

(synaptyk) #5

Adresy dobre ci nadało
Widzę jednynie ustawienia po angielsku więc na oko spróbuję to przetłumaczyć

Wejdź w ustawienia avasta i wyłącz CyberCapture i “Utwardzanie systemu”(Po angielsku Hardened mode)

Po lewej wejdź w Komponenty/Narzędzia i pousuwaj wszystko oprócz osłony poczty,www i osłony plików (wystarczy nacisnąć strzałeczkę przy nazwie i kliknąć odinstaluj komponent)

(bibczan97) #6

dalej nic ;(

(synaptyk) #7

Zrób screena głównego ekranu ustawień w avast i screen ekranu komponenty

(bibczan97) #8

(bibczan97) #9

(bibczan97) #10

(synaptyk) #11

Spróbuj jeszcze wyłączyć usługi reputacyjne
Jak nie będzie działało to spróbuj wyłączyć avasta na chwilę (prawym przyciskiem na ikonę avasta na pasku zadań)

(bibczan97) #12

nic nie dało ale zapomniałem dodać ze na innych użądzeniach rowniez nie mogę wejsć na te strony na telefonie 2 laptopie tablecie nigdzie nie dziala

(synaptyk) #13

Aha, myślałem że sprawdziłeś i tylko na komputerze ci nie działa bo masz problem z avastem jaki kiedyś miałem.

Router uruchamiałeś ponownie czy przywracałeś do ustawień domyślnych?

(bibczan97) #14

resetowałem 2x już go odnowa go instalowałem na stronie ale nic nie pomaga

(synaptyk) #15

sprawdź czy chodzą ci pingi
ping 8.8.8.8 - google DNS
ping 1.1.1.1 - Bezpieczny DNS
ping cda.pl
ping 104.20.12.130 -cda.pl

(bibczan97) #16

(bibczan97) #17

(bibczan97) #18

no zmienialem na te dns i nic nie pomaga

(krystian3w) #19

Spróbuj może przenieść sieć lokalną na 192.168.3.1 (może konflikt z siecią dla “bloku”).

(synaptyk) #20

Puść w konsoli te pingi bo jestem ciekaw co wyskoczy czy przejdą bez problemów czy może wyskoczy komunikat o niemożliwości rozwiązania nazwy