Problem z internetem

Witam, mam problem z internetem w nowym komputerze, ponieważ podlaczylem kabel lan do płyty głównej i nie ma internetu a na routerze świeci się kontrolka ze jest podłączony, trzeba zainstalować jakies sterowniki czy o co chodzi? Z góry dziękuję za pomoc.

Jak to nietypowy układ karty sieciowej wbudowany w płytę główną to może trzeba zainstalować (zakładając, że twój Windows 10 lub GNU/Linux nie ma dołączonego żadnego kompatybilnego).

Sprawdź w “menadżerze urządzeń” (raczej tylko Windows) czy dla dla kart sieciowych po rozwinięciu masz żółte wykrzykniki. Jak są to we właściwościach urządzeń skopiuj numery “identyfikatora sprzętu”.

Albo szukaj na stronie producenta po modelu płyty głównej i zgraj na Pendrive/“smartfona” (bardzo opcjonalnie na CD/DVD jak masz nagrywarkę i w nowym PC odtwarzacz CD/DVD).

Mam w innych urządzeniach: Kontroler ethernet z znakiem zapytania, i Kontroler PCI Simple Communications z wykrzyknikiem. Płyta główna to ASRock H410M-HDV

No, to do tego potrzebne są sterowniki:
dla Windowsa 10/64-bit !!!
pozycja Realtek Lan driver ver:10038_12202019
https://download.asrock.com/Drivers/All/LAN/Realtek_LAN(v10038_12202019).zip

PS. Jak już będziesz miał czynny internet to niezwłocznie wykonaj aktualizacje systemu łącznie z przeglądem i zastosowaniem proponowanych tam opcjonalnie sterowników.

Działa, dziękuję bardzo :grinning:

:+1: OK! Wobec tego zrób na tym komputerze to, co napisałem w Post Scriptum.