Problem z internetem

Witam. Pociągnałem kabel lan do sąsiedniego pokoju w domu, wyszło jakieś 10 metrów kabla enthernetowego, zarobiłem końcówki z obu stron wg standardu B i tu pojawia się problem, mianowicie jeden laptop łączy się z internetem i wszystko poprawnie działa, a drugi, nie dawno kupiony, nie łączy się po kablu, ale po WiFi normalnie się łączy. Gdzie tu jest problem? Karta sieciowa w nowym laptopie to Realtek RLT8822BE 802.11ac

Na jednym laptopie ok a na drugim nie…
Spróbuj w cmd użyć tych komend na podłączonym kablu do ethernet:
1netsh interface ipv4 reset
2 iponfig /release
3. ipconfig /renew
4. ipconfig /flushdns

Jeszcze pewnie robiłeś, ale reset routera. Jak masz podłączony internet wifi zrób aktualizacje systemu. Sprawdź tez czy masz najnowszy sterownik karty sieciowej.

Nie rozumiem tego zdania.

Wejdź w menadżera urządzeń, ustawienia karty LAN i tam zwykle można wymusić tryb działania. Zacznij od 10MB Full Duplex. Jeśli przewód jest źle wykonany, bywa, że działa poprawnie na np. 10 czy 100, ale już na 1000 niema połączenia.

Do czego jest podpięty przewód? Router, modem, hub?

Przy punkcie 2 wyświetla komunikat „No operation can be performed on(…)” dla enthernetu, wifi i dla kilku innych połączeń

Na żadnym ustawieniu nie działa, jedynie przy 100 nie może się połączyć, stan sieci enthernet zmienia się szybko w taki sposób: KABEL SIECIOWY ODŁĄCZONY → SIEĆ NIE ZIDENTYFIKOWANA - > WYŁĄCZONY. I tak cały czas od nowa

Teraz cały czas jest napisane sieć niezidentyfikowana

Zmień sterownik do karty, jak brakuje, zainstaluje sterownii do chipsetu płyty. Np. ze strony producenta, nawet, jeśli system powie, że ma nowsze.

Może ma porty uwalone w routerze lub switchu, albo firmware w routerze szaleje. Jaki masz sprzęt sieciowy??

Router to netis wf2411l do którego podpięty mam jeszcze komputer stacjonarny i przepinałem kabel do innych gniazd w routerze i normalnie łączy się z internetem, więc router jest sprawny

Przepinales z portu, na którym świruje w inne porty kabel?? Dobrze zrozumiałem??

Przepraszam, że nie wyraźnie napisałem. Chodziło mi o to, że stacjonarke przepiąłem w inne porty w celu sprawdzenia czy działają. A tego laptopa co świruje wypiąłem całkiem podczas sprawdzania portów i po sprawdzeniu spowrotem wpiąłem kabel od laptopa

To zamień kabel od laptopa z kablem od stacjonarnego w routerze. Czy ten router ma opcje aktualizacji oprogramowania swojego? Jeszcze zrób tak, weź krótki kabel, który dają z routerami i podepnij do laptopa i w ten sam port co laptop w routerze. Jak zadziała wszystko ładnie to znaczy, ze długi kabel dwa;pmy lub końcówka.

Nie znalazłem dodatkowych kabli więc zarobiłem nowy, krótki na 30cm i podłączyłem laptop do routera i normalnie połączył się z internetem.

Niestety nie mam pojęcia czy ma taką możliwość aktualizacji

Zarobiłem na nowo końcówki w długim kablu i dalej nie chce się połączyć

Może coś z tym laptopem jest nie tak, model laptopa to HP Gaming Pavilion 15-cx0049ne

A i jeszcze dodam, że kabel puściłem w listach przypodłogowych i czy taki zakręt pod kątem prostym mógłby mieć wpływ na to?

Nie.

To zostaje router, który wydaje się mieć problem z tak długim kablem To jedyne co mi przyszło teraz do głowy :slight_smile:

Zostaje kupić gotowy, zarobiony kabel i sprawdzić Jak nie pójdzie to wina routera moim zdaniem

Wątpię. Bez większego problemu po 200 metrów przewodu podłączałem.
Stawiam na kartę sieciową.

Sugeruje jednak zainstalować sterowniki ze strony producenta, albo inną wersję, ustawić może na sztywno adres IP, bramkę itp. wyłączył bym tez ręcznie WIFI.
Te karty mają czasami jakieś bajery, wykrywanie przerw, braku przewodu, zwarcia, wyłączanie gdy korzysta się z WIFI i odwrotnie i inne ficzery. I czasami to szaleje. Czasami spotyka się np. po zainstalowaniu 10 karty realtek, które nie działają jak trzeba, dopiero po wrzuceniu sterowników producenta, nagle wszystko wraca do normy.

Według standardu B
Na 100% dobrze?

Słyszałem takie opowieści, że przy dłuższych kablach może pomóc skrócenie kabla o kilkadziesiąt centymetrów. Chodziło o jakąś propagację fali, która na pewnych odcinkach kabla jest lepsza.

Problem u Ciebie jest taki, że ten kabel nie jest aż tak długi. Spróbowałbym też kupić kabel lepszej jakości oraz przedmuchać port Ethernet, albo delikatnie wyczyścić (uwaga bo można zepsuć).

Może ten laptop po prostu ma jakiś problem z jakością portu Ethernet i wymaga ekstra parametrów, zeby ruszył.