Problem z internetem

Witajcie.
Mam mianowicie problem z internetem. Działa normalnie. Wczytuję strony, pobiera, wysyła.

Jednak problem zaczyna się przy grach online. Czy aplikacjach.
Aplikacje działające na hotspocie zrobionego z telefonu i pakietowych odpala się normalnie. A po przełączeniu na internet już nie działa.

To samo z grami. Gry online że steam śmigają, ale jak odpalę np przez klienta zewnętrznego to już wyskakuje błąd, że nie można się połączyć.
Na danych z telefonu śmigają normalnie.

Dlatego zdiagnozowalem ten błąd jako problem z internetem. Czy ktoś coś poradzi?
Internet zazwyczaj pomaga w sposób. Aktualizacja sterowników… Te już zrobione bo postanowiony nowy system plus pełna aktualizacja.

Oraz na wyłączeniu ipv6. Niestety mój dostawca udostępnia internet na ipv4 więc ipv6 nie jest nawet aktywny.

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to poproszę o rady.

Zapytaj swojego ISP czy nie ma nałożonych blokad.

1 polubienie

Co to za internet, jaki dostawca? Jaki masz sprzet od dostawcy internetu, router itp?

Podobno nie, ale czekam na jakąkolwiek diagnoze ze strony dostawcy…
Początkowo myślałem, że to wina samej gry, jednak jeśli zrobiłem modem z telefonu i wszystko działało… Jednak internet 2mb vs 300 robi róznicę.

Ale to chyba inny dostawca. Pewności nie mam bo teraz tv, internet i tefefon może być od jednego.

BlackMen wyłącznie router jakiś ZTE (dostawca powiedzmy ośiedlowy)

Nie to wyłącznie internet światłowodowy. Co do samego internetu działa w 100% jak powinien. Umowa 300/70 i w speedtescie daje często 320/80 to nawet z górką

No to dwóch różnych dostawców. U jednego brak problemów u drugiego są. No chyba że ty sam na swoim „osiedlowym” ruterze coś „pokombinowałeś”

Nic nie kombinowałem jedynie dodałem porty co nie podziałło (Chciałem zapytać coś na PW) Yakii