Problem z internetem

Po włączeniu lodówki mam przerywane połączenie wifi .Czy można temu zaradzić ?

Może lodówka robi małe zwarcia w sieci elektrycznej, jak masz na jednej linii router to zacznij od zmiany gniazdka.

Potem router z dala od lodówki a na końcu lodówka do klatki faradaja jakby to była lodówka z IoT (np. sama robi zakupy z dostawą pod drzwi na podstawie preferencji żywieniowych) i mieszkanie było małe.

Na jednym linii mam laptopa .Router na innej.Router jest oddalony o 11m.

Ja zrozumiałem, ze zakłóca mu WiFi, a nie wyłącza router. Może zmienić kanał w routerze dla wifi i szerokość dać z auto lub 20/40 na sztywne 40Mhz. Mówię o 2.4Ghz.

Miałam kiedyś podobnie ale z tv

I jak sobie z tym poradziłaś?

Dla mnie to wina routera bardziej niż innych urządzeń. Wiele routerów tanich mialem powiedzmy do 500 zł i różne cyrki mialem, najczęściej to z TP-Link, ze np bez większego powodu z dnia na dzień amplituner nie chciał się w 2.4 Gaz połączyć mimo, ze z miesiąc działało wszystko. Nie pomogły resety do ustawień fabrycznych, aktualizacja firmware w routerze. Na Asusach nie pamietam czegoś takiego, a na routerach Xiaomi to już w ogóle takie sytuacje to byłbym w szoku. Nawet wtedy nie pomagały zmiany kanałów itp, itd. Myślę, ze to kwestia nie dopracowania oprogramowania routera, a nie tyle jego sprzętu :slight_smile: