Problem z internetem

Witam serdecznie wszystkich…:slight_smile:
Moi drodzy, mam problem z internetem swiadłowodowym: polega on na tym ze jest ikonka połaczenia, na pc ( jak by ze interet by był) a klikam na strone o internetu nie ma…To samo wi fi strasznie przycina,choc na modemie pala sie swiatełka tak jak ?! powinny…właczam pc po powrocie z miasta internetu nie ma… na wi fi tez jest problem… przycina w telefonie…reset modemu pomaga,co najmniej 1 dziennie resetuje modem ( nazwa modemu to tilgin, z inea wczesniej było ok, problem wystepuje od jakiegoś czasu,Zaktualizowałem sterowniki do karty sieciowej ale nie pomogło, komputer działa pod win 11 uprzejmie prosze wyjasnienie laikowi co moge zrobić… Dziękuje…

Masz TV od INEA?

Te Tolginy to jedna wielka porażką. Jak nie masz od nich TV to jakikolwiek inny router będzie lepszy, aby obsługiwał MIMO dla WiFi. U mnie od początku z tilgivem była masakra. Najchętniej bym spalił bo jak go widzę w szafce to mnie krew zalewa jak można taki szajs wciskać ludziom.

Ja zainwestowałem raz, a dobrze w Xiaomi Mi AX9000 i to najlepszy router jakie. życiu mialem. Tańszy AX3600 tez jest w porządku. Jest jeszcze AX1800, ale różnica w cenie miedzy AX1800, a AX3600 nie jest tak wielka jak miedzy AX9000 więc najlepiej AX3600 kupić.

Hey, nie tv nie mam… sam internet 300 mbs… To powiadasz ze to kwestia modemu? ze tilgin to porażka? Moze udało by sie zareklamowac? co o tym sądzicie?

Nie ma sensu. Dadzą ci ten sam szrot bo oni nic innego tam teraz nie dają za darmo.

Szkoda zachodu. Kup sobie chociażby tutaj polecany TP-Link C6 czy jakiś z AX. Ja mialem takiego TP-Linka z tańszych i wszystko latało bez problemu na INEA 600Mb/s tyle, ze zasięg WiFi w porównaniu do Xiaomi Ax3600 czy AX9000 tragedia w sumie. Masz 2-3 pokoje w 5Ghz.

TP-Link AX50 testowałem jest jako nieliczny na chipie Intela i całkiem fajnie działało z INEA. Podpinasz do tego czarnego urzedzenka co jest podpięty światłowód i od niego w port WAN routera. Tilgin to router nie modem. Tylko oni tak nazywają, żeby ludzie tak myśleli.

Ok,dziekuje za odpowiedzi…

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.