Problem z INTERNETEM

Witam i bardzo proszę o pomoc.

Korzystam z przeglądarki Mozilla Firefox. Od dwóch dni, nie mogę spokojnie pracować, bo wchodząc na strony internetowe, po 10 minutach, juz nie mogę z nich korzystać, bo wyskakuje komunikat nie można sie połączyć z serwerem strony (dla przykładu: poczta.fm, o2.pl, gazeta.pl, i tak dalej). No to weszłam i sprawdziłam przez IE i jest to samo.

Po restarcie komputera, mam mniej więcej 30 minut i znowu problem się powtarza.

Jakie czynności podejmowałam, przeskanowałam komputer ( + system) Antivirusem V-secure. Wykrył tylko próbę włamania, oraz pare szkodliwych oprogramowań, które poddał kwarantannie.

Następnie użyłam ad-aware i spybot- search & destroy,

I nic problem nadal występuje …

Podkreślam, dzwoniłam juz do prowajdera i sprawdzałam kable, wszystko gra.

Dzieki z góry za wszytskie rady!

wiecej info… net w jakiej sieci? jaka konfiguracja i sposob laczenia sie?

sieć - ists (256 kbit), konfiguracja - lącze się automatycznie, sposób lączenia -ruter

__________

WindowsXP

przede wszystkim sprawdz kompa, np. kasperskym, pod katem syfu np. adawarem… ew loga hijack this… jak beda niejasnosci

Sprawdzałam juz z 5 razy Antivirusem. Nic nie wykrył (0 virusów). Teraz sprawdzam online scanerem mks_vir.

Adwarem tez sprawdzałam i też nic nie wykrył

Nie wiem czy szukam w dobrych miejscach, ale czy dzieje sie to gdy np. komp stoi czy kiedy pobiera np. dane z kilku zrodel np. kilka stron naraz, flashe itd… p2p ?

W skrócie opisze jak to występuje: włączam Mozille i włącza się strona startowa (na przykład poczta). Na początku nawet udaje się wejść na pocztę i sprawdzić mail. Później otwieram nowe okno wprowadzam jakiś tam adres, zaczyna inet strasznie długo myśleć (na dole w lewym rogu pisze - trwa połączenie z serwerem …). No to otwieram nowe okno (nie zamykając wcześniejszego) aby wprowadzić jakiś nowy adres https, ten sam problem proszę czekać trwa połączenie z serwerem … i po 10 minutach wyświetla mi się komunikat. O tym ze nie udało sie połączyć z Internetem. Oczywiście okno, gdzie była otwarta poczta tez juz nie działa.

Czekam, próbuje ponownie. NIC. Nie można połączyć się z Internetem. Podkreślam przez ruter sa podłączone 2 komputery które normalnie działają korzystać z inetu. Robe restart, znowu jest wszystko OK, net działa. Później nie wiem od czego to zależy, znowu występuje ten problem. Restart i tak po kolei.

Złączono Posta : 18.10.2006 (Sro) 22:04

Aha, V-secure, nie mógł przeskanować tych plików. Może to będzie pomocne:

w takim razie proponuje Ewido http://www.ewido.net/en/, zrób update i daj Complete System Scan

Wrzuć zestaw logów - HijackThis + Silent Runners

Oki, skanuje.

P.S.

problem dalej występuje…

Złączono Posta : 19.10.2006 (Czw) 13:31

No i teraz po restarcie komputera. Włączam IE, i w polu gdzie się wpisuje adres http:/, nie wyświetla się ikona INETU.

Złączono Posta : 20.10.2006 (Pią) 17:03

PROBLEM ROZWIĄZANY

Okazało się, że ktoś podmienia moje IP. Oraz podłączył do mojego komputera ruter:))

Dzięki za wszystkie rady, niestety nie były pomocne.

Pozdrawiam