Problem z intstalacją Xp na Viste

Cześć, piszę bo mam dosyć duży problem. Otóż mam laptopa “Compaq Presario V6500” z oprogramowaniem Vista. Już 3,5 miecha mam go i chcę zmienić system operacyjny na XP. Jednak mam problem z dojściem do instalacji.

Problemy:

  1. Teraz kiedy jestem zalogowany i chcę odpalić instalację z płyty to w Autorun windowsa XP mam na szaro napisy pierwszej opcji czyli “Zainstaluj system windows xp”. Zawsze w taki sposób instalowałem system a teraz takie coś…

2)Próbowałem też przez Biosa zainstalować jednak coś nie idzie… w biosie mam ustawione w boot że na 1 miejscu jest okno powitalne Compaq lub coś takiego co w konfiguracji ma tylko liczby (nie Enabled, Disabled) od “0” do “500” jak dobrze pamietam, u mnie jest 5. Myślę że to może byc czas trwania tego okna z wyborem recovery,setup i inne tam Visty rzeczy.

Czytałem że na laptopach przez te loga nie widać właśnie momentu kiedy komputer czeka na akceptację odczytu płyty podczas uruchamiania laptopa. Wciskałem zatem TAB aby niby pozbyć się tego loga i nic… podczas uruchamiania laptopa kiedy jest menu wciskam jakieś klawisze po czym… wyskakuje mi niedługo niebieskie tło z napisem " STOP x (00000(…)) coś tam coś tam… jedna linijka tego jest.

Nie mam recovery na drugiej partycji bo usunałem ją… nie pytajcie czemu. Mam 2 partycje C i D. Na C mam Viste a “D” jest czyste.

pomóżcie…

neru166 , proszę poprawić temat na konkretny używając opcji Edytuj

ref

F5

Refresh

refresh

reeeeef

neru166 , jeśli możesz, to podaj cały kod. Nie ma tam opisanego żadnego powodu, dlaczego te błąd występuje?