Problem z iPlusem :(

Hej Chlopaki i Dziewczeta ( jezeli tu sa jakies ) ma problem z internetem z iPlusa. To znaczy po jakims czasie sam mi sie rozlacza i nie wiem czemu. A gdy chce go rozlaczyc (po tym wlasnie samoistnym rozaczeniu) to wiesza mi sie cala aplikacja “iPlus Manager” nie wiem na czym to moze polegac, ale powoli mni to denerwuje. Jakby ktos mial troche pojecia co to moze by to bardzo dziekyje mu za pomoc.

Nie używaj aplikacji Plusa tylko skonfiguruj połączenie ręcznie i uzywaj AutoConnecta http://shider.net/AutoConnect/

niestety nie jesteś jedyną osobą, która ma problemy z iPlusem :confused:

tego typu problem występuje u mnie i u wielu innych osób które posiadają internet w tej sieci…

o ile się to nie zmieni do pażdziernika to przesiadam sie na BlueConnect’a :slight_smile:

a co do problemu to po prostu musisz zakończyć aplikacje w Menadżerze zadań Windows (klikając zakończ zadanie), rozłączyć modem poprzez bezpieczne usuwanie (o ile istnieje taka możliwość… ponieważ jak zauważyłem czasami nie mozna bezpiecznie usunąć urządzenia i należy wtedy uruchomić ponownie komputer lub po prostu wyjać sprzet z portu PCMCIA), następnie podłaczasz urządzenie ponownie i łaczysz sie z iPlusem…

troche z tym roboty, nie wiem od czego to zależy, może od posiadanego modemu, ja mam Sony Ericsson GC79 :?

Złączono Posta : 14.03.2007 (Sro) 10:40

p.s. dzwoniłem do Plusa i problem rozłaczania wytłumaczyli mi jako przekłamania w sieci, zresetowali jakieś ustawienia u siebie ale problem nie ustąpił :confused:

nomikoland

Proszę używać polskich znaków,opcja zmień i popraw.JNJN

Ciekawe. U mnie działa znakomicie od ponad roku

no to chociaż komuś :slight_smile:

a używasz AutoConnecta czy iPlusa ??

AurtoConnecta:

Dla kogo nie jest przeznaczony jest program:


dla osób łączących się z internetem za pomocą routerów oraz modemów działąjących jako karta sieciowa .

Iplus to przecież taki modem sieciowy, prawda ??

Mi się Iplus rozłacza, gdy chce zagrac se jakąś gre przez neta, np: CS.

Autoconnecta wraz z kartą Simdata. Nie przeczę, że czasami się rozłącza, ale nie jest to nagminne. Czasami się rwie połączenie po kilku minutach już, ale często pracuje parę godzin bez rozłączania. Na wszelki wypadek używam Autoconnecta, gdyż on pinguje serwer i w razie braku odpowiedzi, rozłącza połączenie i zestawia je ponownie

Złączono Posta : 14.03.2007 (Sro) 12:34

Nie, Iplus to usługa a modem GPRS/EDGE/UMTS to zupełnie co innego

Aha.

Hej może wam się rozłaczam, ponieważ macie za słaby sygnał. Wiecie może ile macie kresek ?? Ja mam z 3 do 4 kresek.

Nie. To nie ma żadnego znaczenia. Ja mam sygnał cały czas na maksimum. To po prostu wina sieci

Dobra, to zaczynamy zabawę od nowa. Tak, łącze sie przez ten manager iPlus, zaraz sciagne sobie ten program ktury mi radzicie i zobacze co dalej. Wielkie dzieki Wszystki co odpisali na ten dziwny w sumie moj problemik ( i innych )

no nawet fajny ten AutoConnect :slight_smile: dzięki :slight_smile:

ale i tak zawsze muszę włączać aplikacje iPlus’a ponieważ urządzenie nie odpowiada dopóki nie podam kodu PIN :expressionless:

czy na to też jest jakieś rozwiązanie ??

pzdr. 8)

Stwórz połączenie ręcznie

No nie ten program jest super, dzięki za pomoc MarS, super program, polecam wszystkim, którzy mają problem z łączniem się z Manager Iplus !!

polecam aplikacje ze strony

http://www.sonyericsson.com/spg.jsp?cc= … 2&esi=true

za jego pomoca usunąłem sobie blokade SIM i ustawiłem aby internet był przy każdym uruchomieniu systemu… i żadnego niepotrzebnego klikania;)