Problem z JADMaker'em

Witam. Szukałem Programu (Konwertera) Plikow JAR Do JAD. W Googach znalazlem taki program jak właśnie JADMaker oraz JADGenerator, lecz gdy odpalilem te programy i chcialem przerobic plik JAR, Owszem Pojawial Sie JAD lecz plik ten zajmowal 1KB i byl czyms w sensie skrótu. Po zgraniu tego pliku na komurke owa niemogla mi go otworzyc. Niewiem moze cos zrobilem zle.

Prosze o Pomoc. Z Gory Dzieki.

Pozdrawiam

Plik jad działa w parze z jar i waży 1kb

Coś cie pogrzało :slight_smile:

  1. JADMaker ani inne programy nie kowertują plików .jar do .jad tylko tworzą pliczek .jad na podstawie pliku .jar. .Jar jest to plik z aplikacją, a .jad to plik informacyjny. Zawsze zrzucaj na telefon pliki .jar. Czasami niektóre telefony do odpalenia .jar potrzebująpliku .jad - wtedy zrzucasz pliki .jar i .jad do tego samego katalogu.

Bo plik JAD jest właśnie czymś w rodzaju skrótu instalacyjnego pomagającego zainstalować właściwy aplet Javy czyli JAR.

Jeśli otworzysz go w notatniku to zobaczysz w nim właśnie tę ścieżkę dostępu do pliku JAR ewentualnie informacje o wersji tego pliku czy jego twórcy. Pliki JAD są potrzebne gdy ściągasz programik w Javie z Wapu czy Internetu przez swoją komórkę po to aby Twój telefon mógł wyświetlić poprawnie ekran “Czy pozwalasz na instalację XXX zajmującego XXKB?” i to w zasadzie tyle. Potrzebny był również w starych telefonach Motoroli żeby wrzucić coś “po kablu” - nie wiem jak jest z nimi teraz. W Nokii czy SE wystarczy że do pamięci telefonu wgrasz sam plik JAR.

No tak tylko jak wgralem plik JAD i JAR na Komurke (Posiadam Samsunka D900i) i Chce Otworzyc plik JAD wyskakuje mi Komunikat “Nieobsługiwana Treść” Sprawdzilem w jakim formacie mam własnie np. Gry Orginalnie wgrane na Ten Telefon i Wszystkie Były w Formacie JAD. Wiec Jak Juz Pisalem Komurka Niechce Mi Otworzyc/ Niemoze Otworzyc Plikow i niewiem dlaczego:(

To otwieraj pliki jar a nie jad!

HorzA , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif