Problem z jakością filmu dvd

Witam.

Ostatnio dostałem film z wesela na dvd. Film odtwarzany w komputerze jest słabej jakości (jakby był kiepsko zripowany) , choć wiem, że jest inaczej. Gdy podłączyłem grafe radeona 9200se 64bit pod telewizor 20"(talewizor to ma juz cos ok. 7 lat) to obraz cudowny, piekny tak jak na jakość dvd przystało. Ogladałem ten film z wesela u kuzynki na odtwarzaczu dvd na jakims starym telewizorze i obraz tez cudowny, wiec nie wiem co jest grane. Monitor mam lcd 19" belinea 1980s1 i obecnie jade na złączu d-sub. Próbowałem już wielu rodzaji kodeków, odtwarzaczy (w powerdvd obraz byl najgorszy, w innych byl taki sam jak na reszcie czyli troszke lepszy od tego co odtwarzany na powerdvd). Dodam, że rozdzielczośćmonitora mam ustawioną na nominalną czyli 1280 na 1024. Wiem, że grafika jest słaba, ale żeby na tyle słaba że nie radzi sobie z filmem dvd. Dodam, że film zajmuje ok. 7GB i trwa ok. 2 godzin.

Dzięki za pomoc.

Zastanów się.

Telewizor ma rozdzielczość 320×576 to nie dziw się że na 1280 na 1024 masz kiepską jakość. W końcu TV nie wyświetli tyle defektów co monitor.

Twój problem to absolutnie normalne zjawisko

acha, dodam że telawizor ma zakomunikowaną rozdzielczość 1024 x 768. Tak przynajmniej go mój komp wykrywa.

Nie wydaje mi się to normalne, bo obraz na telewizorze jak i na monitorze są prawie tej samej wielkości, a mimo wszystko obraz na TV jest 100 razy lepszy. To tak jakbym na telewizorze oglądał film w jakości dvd (wkońcu taki puściłem) a na kompie jego tę samą wersję, ale zripowaną do 200MB.