Problem z jakością nagrywanego dźwięku

Witam!

Mam pewien ‘problem’ z nagrywaniem dźwięku. Mianowicie, zależy mi na dobrej jakości tego nagrania. Niestety nie jest ona zadowalająca. Głos brzmi jakoś mało przestrzennie, pusto, a momentami tak, jakby ktoś krzyczał. Nie jest to raczej wina karty dźwiękowej. Mam laptop, używam mikrofonu wbudowanego. Tu pojawia się pytanie: czy można jakoś podkręcić tę jakość za pomocą ustawień lub programu, czy jedynym wyjściem jest zakup dobrego, profesjonalnego sprzętu? Dodam jeszcze, że pracuję na windowsie 7. Jestem laikiem w tym temacie, mam nadzieję, że ktoś mi tu pomoże.

W takim wypadku pozostaje Ci zakup lepszego mikrofonu - mikrofonu pojemnościowego. Z żadnego patyczka do Skajpa czy wbudowanego mikrofonu nie uzyskasz akceptowalnej jakości dźwięku. Potrzebny przynajmniej mikrofon półprofesjonalny na USB. Więcej informacji znajdziesz pod koniec tego wątku: http://forum.dobreprogramy.pl/poszukuje-program-edycji-wokalu-t488161.html w siódmym i ósmym poście, są tam podlinkowane testy różnych urządzeń.