Problem z Japońskim alfabetem Windows XP

(czasem.mysl89) #1

Dzień dobry mam problem z Japońskim alfabetem na komputerze. Ucze się 2 dodatkowych języków Rosyjskiego i Japońskiego gdy problemu nie mam z cyrlicą to z literami japońskimi problem już jest zamiast nich pokazują się prostokąciki. pdf"y otwierają się normalnie.
*PARAMETRY KOMPUTERA
WINDOWS XP PROFESIONAL 32-BIT
INTEL D 3.40 GHZ
3GB RAM
_myślę że tyle wystarczy.
daje kilka zdjęć _

(Direwolf) #2

https://www.microsoft.com/resources/documentation/windows/xp/all/proddocs/en-us/int_pr_install_languages.mspx?mfr=true

(czasem.mysl89) #3

Niema już tej strony

(Aw@mo) #4

U mnie ta strona się otwiera skopiowałem ci fragment :: Windows XP Professional Product Documentation > Customizing your computer
Musisz być zalogowany jako administrator lub członek grupy Administratorzy, aby ukończyć tę procedurę . Jeśli komputer jest podłączony do sieci, ustawienia zasad sieci mogą również uniemożliwić wykonanie tej procedury.
1.
Otwórz Opcje regionalne i językowe w Panelu sterowania.
2.
Na karcie Języki w obszarze Pomoc w zakresie dodatkowych języków zaznacz pole wyboru Zainstaluj pliki dla języków wschodnioazjatyckich.
3.
Kliknij OK lub Zastosuj.
Zostanie wyświetlony monit o włożenie dysku CD z systemem Windows lub wskazanie lokalizacji sieciowej, w której znajdują się pliki.
4.
Po zainstalowaniu plików musisz ponownie uruchomić komputer.

(Direwolf) #5

Strona jest. Jeżeli Ci się nie wyświetla, to może jednak problem leży u Ciebie w konfiguracji przeglądarki, ewentualnie jest wersji instalacyjnej. Na Windows XP wszystko jest już możliwe…

(krystian3w) #6
Off topic

Może wina forum że tworzy link z śledzeniem kliknięć - ta liczba obok linku (sprawdzane na Firefox 58 na Windows 10).

We are sorry, the page you requested cannot be found.

The URL may be misspelled or the page you're looking for is no longer available.

Dodatkowo strona ładuje się tak że nie odświeża adresu w pasku adresu (obudowana w starą technologię ramek).

Ciekawe to że dajesz wersję angielską a @Aw1 cytuje po polsku (spolszczone by @Aw1 / Google translate) - link do polskiej wersji jak dla mnie nie do znalezienia i nie ma sensu szukać.

Web archive raczej się nie liczy, a tak to by należało wspominać / dać do niego link:

Zamiast się upierać że strona nie działa / działa to można było napisać prościej:

(czasem.mysl89) #7

Dziękuje wszystkim za pomoc wystarczyło wejść w panel sterowania i pobrać bezpośrednio z niego.