Problem z jasnością ekranu HP PAVILION

Witam, od paru dni mam problem z jasnością wyświetlacza mojego laptopa. Laptopa marki HP PAVILION model 15-eh0033nw. Windows 11. Wspomnę że posiadam laptopa 4 lub 5 lat nie pamiętam dokładnie, od nowości. Nigdy nie było żadnego problemu laptop nie został uszkodzony i też nigdy nie spadł, przechodząc do sedna ostatnio podczas grania w grę na laptopie jasność wyświetlacza spadła myślałam ,że może laptop się rozładowuje i przeszedł w tryb oszczędza energii ale nie po podłączeniu ładowarki nic się nie zmieniło. Próbowałam rozjaśnić ekran na klawiaturze i suwakiem nic to nie dało czasem da się rozjaśnić do 30 paru % czasem do 60 paru % powyżej tych procentów wyświetlacz znów się przyciemnia chociaż suwak jest np. na 80% muszę wtedy wrócić na suwaku do 0% i znów rozjaśnić do np. 37 %. Próbowałam większość porad z internetu aktualizacje sterowników i tym podobne ale nic to nie dało. Proszę o poradę czy mam zrobić całkowity reset czy to jednak może być coś ze strony jednak sprzętu a nie oprogramowania

pobierz sterowniki ze strony hp. Konkretnie do swojego lapka. Nieraz nowsze powodują problemy na starszym sprzęcie.

Mam jeszcze pytanie kiedy zainstalowałam grę która jest z 2011 roku wyszedł mi taki komunikat gra działała dobrze i po jakiś 3 dniach właśnie podczas grania w tą grę stało mi się tak z jasnością ekranu. Czy to mogło mieć jakiś wpływ? Nie znam się na tym za dobrze :confused:

Odinstaluj wszystkie sterowniki AMD. Restart, i wejdź w Windows update. Zrób wszystkie aktualizacje, jeśli potrzebny będzie restart, to zrób i ponownie wejdź w aktualizacje. Zaznacz tam opcje zaawansowane i wejdź w aktualizacje opcjonalne. Zaznacz wszytko, i zainstaluj. Czasami trzeba kilka razy i wymagane są restarty.

W tych modelach (zresztą wielu innych z Ryzenami i kartami AMD) zdarza się, że sterowniki producenta dodają programy sterujące grafiką, system doinstalowuje po jakimś czasie swoje, nowsze i powoduje to konflikty. Czasami nie jest wykrywana poprawnie grafiki, czasami wysypuje się CCC, czasami niebieskie ekrany itp. Teoretycznie można wrzucić najnowsze sterowniki od producenta lub AMD, jednak za jakiś czas problem powróci, trzeba by blokować aktualizacje. Prościej jest pozwolić na instalacje najnowszych sterowników z M$. Są tylko nieznacznie opóźnione i kolejne aktualizacje nie powodują potem problemu.

Jest to jedna z najczęstszych przyczyn wspomnianych objawów. Jednak mogło się stać oczywiście coś innego.

Możliwe że to ustawienie w Windows: „Automatycznie zmieniaj jasność przy zmianie oświetlenia otoczenia”: