Problem z jasnością ekranu w laptopie

Hej, kiedy laptop podłączony jest do prądu, ekran przełącza się w jakiś tryb oszczędności energii (lub coś takiego), zaś kiedy laptop pracuje na baterii, ekran ma normalną jasność, tzn. nie jest przyciemniony. Nic nie daje zwiększani jasności. System to Windows XP Pro SP2, laptop to Fujitsu-Siemens AMILO Pro v3515.

juvain , nie pomyliłeś się i nie napisałeś na odwrót? tzn. powinno być gdy jest na baterii to jest wtedy przyciemniony a podłączony do gniazdka jasny… chyba ze to jest twój problem że jest na odwrót?

matfeusz , Twoja wypowiedź jest bardzo pomocna.

juvain , Na pewno masz w lapku zainstalowany przez producenta jakiś program do zarządzania profilami wydajności i w nim da się zmienić jasność ekranu na stałe. Ew. w panelu sterowania powinna być jakaś opcja związana z zarządzanniem energią

Problem częściowo rozwiązany, pod windowsem wystarczyło zainstalować sterownik hotkey i rozjaśnić ekran za pomocą skrótu na klawiaturze. Dzięki temu ekran tylko leciutko się ściemnia po podłączeniu laptopa do prądu. Niestety, skrót odpowiedzialny za jasność nie działa na Ubuntu, a na stronie producenta są sterowniki tylko dla WinXP :frowning:

Wiitaam ; ) .

Taak sie sklada ze od wczoraj tez mam taak ze jesli laptop jest odlaczony od zasilania jasnosc ekranu jest wydajniejsza, zas gdy podlacze do pradu przyciemna siee… choociaz wczesnie bylo na odwrot… Wiecie moze jak too zmienic ?.. wiem zee mowa jest o klawiszu ’ fn + jasnosc ’ ale too nie dziala :frowning: … Czekaam na odpowiedz