Problem z Javą. - brak możliwości korzystania z czaterii

Witam wszystkich.

Otóż dzisiaj pojawił się u mnie problem dzięki któremu nie mogę korzystać z czaterii. Nie widzę liter jakie piszę, nie widzę również tego co ktoś pisze do mnie. Czat ogólny również wyświetla się nieprawidłowo - przykład.

Java Sun zainstalowana najnowsza dzisiaj. Instalacja wcześniejszych wersji skutkowała pojawianiem się komunikatu o brakujących wtyczkach, po ich pobraniu problem również występował. Czy ktoś z Was mógłby mi powiedzieć jak uporać się z tym problemem? Z góry dzięki :slight_smile:

Jak w IE działa czat?

Zaktualizowałeś FF do wersji 3.6?

Na innej przeglądarce (IE, Opera) też ten problem występuje? Jeśli masz konto mail na Interii to zainstaluj sobie komunikator iDesk- nie będziesz miał reklam na czacie i nie będziesz musiał uruchamiać przeglądarki aby odpalić czat.

Tak, problem występuje na każdej przeglądarce. Firefox jest w wersji 3.6.

Wyłącz wszystkie programy zabezpieczające i wtedy zobacz.

To chyba zbyt ryzykowne a ja aż tak odważny nie jestem niestety…

Na kilka minut dla testu, to Ci nic się nie stanie (mała szansa), na tym forum są tacy użytkownicy, którzy wcale nie mają zainstalowanych żadnych zabezpieczeń i się tym chwalą :wink: Spróbuj też to co napisałem wcześniej - komunikator Interii “iDesk” - ma wbudowaną obsługę Czaterii i to bez reklam.

Posiadasz kartę graficzną nvidia?

Jeśli tak, to wina leży po stronie sterownika.

Swojego czasu miałem ten sam problem po aktualizacji sterowników ze strony nvidii i rozwiązaniem był powrót do starszej wersji, lub zainstalowanie sterowników ze strony producenta karty ( w moim przypadku były to sterowniki od MSI).

Tak mam kartę Nvidii ale nic nie grzebałem w sterownikach i do tej pory czat chodził, przestał dziś.

cedar zainstalowałem tego IDeska ale za groma nie wiem jak za jego pomocą obsługiwać czaterię. Mógłbyś jakoś mi to rozjaśnić?

Nie bardzo pamiętam :wink: Konfigurowałem to prawie 2 lata temu, Czaterii nie używam, ale właśnie sprawdziłem i działa :wink: Z tego co pamiętam to musisz sobie założyć konto w tym komunikatorze, które będzie związane w Twoim adresem mail na Interii. Później klikasz na dole głównego okna na zakładkę Czateria i otwiera się lista wszystkich dostępnych czatów. czatiz.th.jpg

Dzięki :slight_smile: Niestety czateria również poprzez ten program działa nieprawidłowo i objawy ma identyczne jak opisałem w poście 1 tego tematu :frowning:

No to może zacznij od kompletnej reinstalacji JAVY - odinstaluj ją (np. za pomocą Revo Uninstaler), wyczyść system ze śmieci (np. CCleaner) i zainstaluj JAVĘ ponownie.

Próbowałem ale to nic nie daje niestety.