Problem z Javą. - brak możliwości korzystania z czaterii

(Wskers) #1

Witam wszystkich.

Otóż dzisiaj pojawił się u mnie problem dzięki któremu nie mogę korzystać z czaterii. Nie widzę liter jakie piszę, nie widzę również tego co ktoś pisze do mnie. Czat ogólny również wyświetla się nieprawidłowo - przykład.

Java Sun zainstalowana najnowsza dzisiaj. Instalacja wcześniejszych wersji skutkowała pojawianiem się komunikatu o brakujących wtyczkach, po ich pobraniu problem również występował. Czy ktoś z Was mógłby mi powiedzieć jak uporać się z tym problemem? Z góry dzięki :slight_smile:

(Chillout) #2

Jak w IE działa czat?

Zaktualizowałeś FF do wersji 3.6?

(Cedar) #3

Na innej przeglądarce (IE, Opera) też ten problem występuje? Jeśli masz konto mail na Interii to zainstaluj sobie komunikator iDesk- nie będziesz miał reklam na czacie i nie będziesz musiał uruchamiać przeglądarki aby odpalić czat.

(Wskers) #4

Tak, problem występuje na każdej przeglądarce. Firefox jest w wersji 3.6.

(Chillout) #5

Wyłącz wszystkie programy zabezpieczające i wtedy zobacz.

(Wskers) #6

To chyba zbyt ryzykowne a ja aż tak odważny nie jestem niestety...

(Cedar) #7

Na kilka minut dla testu, to Ci nic się nie stanie (mała szansa), na tym forum są tacy użytkownicy, którzy wcale nie mają zainstalowanych żadnych zabezpieczeń i się tym chwalą :wink: Spróbuj też to co napisałem wcześniej - komunikator Interii "iDesk" - ma wbudowaną obsługę Czaterii i to bez reklam.

(Newton) #8

Posiadasz kartę graficzną nvidia?

Jeśli tak, to wina leży po stronie sterownika.

Swojego czasu miałem ten sam problem po aktualizacji sterowników ze strony nvidii i rozwiązaniem był powrót do starszej wersji, lub zainstalowanie sterowników ze strony producenta karty ( w moim przypadku były to sterowniki od MSI).

(Wskers) #9

Tak mam kartę Nvidii ale nic nie grzebałem w sterownikach i do tej pory czat chodził, przestał dziś.

cedar zainstalowałem tego IDeska ale za groma nie wiem jak za jego pomocą obsługiwać czaterię. Mógłbyś jakoś mi to rozjaśnić?

(Cedar) #10

Nie bardzo pamiętam :wink: Konfigurowałem to prawie 2 lata temu, Czaterii nie używam, ale właśnie sprawdziłem i działa :wink: Z tego co pamiętam to musisz sobie założyć konto w tym komunikatorze, które będzie związane w Twoim adresem mail na Interii. Później klikasz na dole głównego okna na zakładkę Czateria i otwiera się lista wszystkich dostępnych czatów. czatiz.th.jpg

(Wskers) #11

Dzięki :slight_smile: Niestety czateria również poprzez ten program działa nieprawidłowo i objawy ma identyczne jak opisałem w poście 1 tego tematu :frowning:

(Cedar) #12

No to może zacznij od kompletnej reinstalacji JAVY - odinstaluj ją (np. za pomocą Revo Uninstaler), wyczyść system ze śmieci (np. CCleaner) i zainstaluj JAVĘ ponownie.

(Wskers) #13

Próbowałem ale to nic nie daje niestety.