Problem z java na windows 7

Mam problem, kiedy chcę uruchomić jakąś aplikacje opierającą się na Java (np. JDownloader) bądź stronę która wykorzystuje Jave (np. czat na Interii – niezależnie czy Internet Explorerem, Firefoxem czy Operą, tylko kiedy otwieram czat Operą to zamiast proces Javy zżerać mi proces to Opera wtedy zaczyna pobierać tyle), proces Javy przez kilka minut pobiera ok. 50% CPU i tak cały czas bez efektów aż dojdzie kiedy to zajmie ok. 40 000K pamięci. Wtedy obciążenie procesora spada do ok. 2%. Ale dalej aplikacja ani strona wykorzystująca Java nie działa (całkiem biało nie jest, ale prawie nic się nie wyświetl). Kiedy próbuje wejść do panelu kontrolnego Javy historia się powtarza jak wcześniej. Próbowałem już wiele rzeczy, re instalowałem Jave zmieniając jej ścieżkę, czyściłem rejestr Ccleanerem, wyłączałem antywirusa (nie zadziałało więc odinstalowałem – ale i tak nie pomogło), instalowałem starszą wersje. Na Linuksie nie mam takiego problemu. Jave pobierałem najnowszą z strony java.com na wersje 32 bitową, na stronie Javy weryfikacja programu Javy przechodzi pomyślnie.

Mam Windows 7 32bit, processor to DualCore AMD Athlon 64 X2, 2200 MHz 4200+, 3GB RAM

Ten problem ma też mój kolega. Pisałem nawet do Javy ale nie doczekałem się odpowiedzi.

miałem podobny problem… już rozwiązany… pobierz jave stąd:

http://www.java.com/pl/download/windows … w.java.com

u mnie działa =]

Wiem. Po aktualizacji do 18 problem minął ;D