Problem z Java (odtwarzanie w przegladarce)

Czym moze byc spowodowany brak wyswietlania skryptow Javy w przegladarce. Dzieje sie tak zarowno w IE, jak i mozilli. Probowalem sciagnac najnowsze oprograowanie ze strony: http://www.java.com/en/download/manual.jsp

Jednak po sciagnieciu tego pliku nie moge dokonac instalacji. Pojawia mi sie napis informujacy, ze nie mozna otworzyc pliku, mam sprawdzic, czy plik istnieje i czy mam do niego dostep (a jestem zalogowany jako administrator w WXP) lub bledem obarczony jest wg programu moj system operacyjny WXP. W czy moze tkwic problem??

Mam wlaczony programy Norton Internet Security, czy on moze blokowac? W jakis sposob uaktywnic obsluge tych skryptow.

Pomocy!

U mnie w Firefoxie jeżeli brakowało jakiegoś plugina w danym miejscu automatycznie uruchamiała się funkcja uzupełniania i następowało ściąganie Javy,która sama się umiejscawiała tam gdzie było jej należne miejsce.Nie wiem jak to się ma w IE,ale IE powinno korzystać z zasobów systemowych więc wywalenia starej Javy z Windowsa i zainstalowanie w systemie nowej powinno zmusić IE do korzystania z niej.