Problem z Java w Samsung D900i

Witam. Kupiłem w Erze Samsunga D900i na abonament. I jest problem, nie mogę wgrać żadnej aplikacji Java, bo w telefonie później ona nie działa (wrzucam jar i jad). Czytałem trochę o tym w necie, ale nadal nie wiem. Próbowałem jakieś kody wklepywać i nic, czy ktoś poda krok po kroku jak to zrobić? Mam kabel USB oraz czytnik kart jakby ktoś pytał. Z góry dzięki i pozdrawiam.

Gry były na rozdzielczość 240x320?

Tak…

Opisany sposób poniżej działa na pewno z telefonami Samsung U700 i L760 i pewnie z innymi nowymi telefonami Samsung z UMTS .

  1. Musimy ściągnąć sterowniki do swojego Samsunga Qualcomm USB oraz darmowy program BitPim.

BitPim [http]

Qualcomm USB [uploaded.to/?id=u8j08i]

2.Wypakowujemy sterowniki do folderu np na Pulpicie ale nie instalujemy ich

  1. Instalujemy program BitPim.

  2. Wpisujemy na klawiaturze telefonu następujący kod *#0523# i wybieramy kolejno:

[9] common --> [6] USB Configuration --> [2] Qualcomm USB [*]

Pojawi się nam: Qualcomm USB Configured. Plz Reconnect the Cable.0

Żeby dojść do tej zakładki musisz parę razy krzyżyk wcisnąć, jak się już uda to wchodzimy tak jak wyżej 9,6,2

  1. Podłączamy teraz telefon do komputera za pomocą kabla USB.

a) Windows znajduje nowe urządzenie, dajemy instalacje sprzętu i w okienku instalacji lecz nie łączymy się z witryna MS

b) Wskazujemy folder gdzie wcześniej wypakowaliśmy pliki ze sterownikami (patrz punkt 2)

c) sterowniki zostają zainstalowane

  1. Uruchamiamy program BitPim i konfigurujemy go: Edit -> Settings ustawiamy:

Phone type: Other CDMA phone

Com port: klikamy Browse patrzymy na Available ports i wybieracie z tych co tam są Qualcomm diagnostics interface

  1. Wybieramy w górnym menu View a potem zaznaczamy View Filesystem

  2. Klikamy w Filesystem po lewej stronie okienka programu, widzimy teraz niebieski folder otwieramy go.

  3. Wysyłamy pliki aplikacji java (*.jar i *.jad ) do folderu Games (Media -> Games)

Dobra rada: we wspomnianym katalogu (Games) należy utworzyć podkatalog i nazwać go tak jak grę (w zasadzie nazwa tego katalogu jest dowolna) i dopiero do niego wrzucać pliki *.jad i *.jar!

Pamiętajcie: każda gra w osobnym katalogu! !!

a) Porządek w systemie plików

b) Możliwość usuwania gier z poziomu telefonu

c) Nie mieszają się pliki różnych gier, np. jeśli dwie gry zawierały w sobie pliki o takich samych nazwach to albo jedna z nich się w ogóle nie zainstaluje, albo poprzednia przestanie działać. Częstszym skutkiem (co pewnie zauważyli ci którzy wgrali sobie sporo gier) jest pomieszanie ikonek. Po prostu w menu telefonu ikony są źle przyporządkowane do tytułów aplikacji.

  1. Odłączamy telefon od komputera, wychodzimy w telefonie z Qualcomm menu.

  2. Wpisujemy następujący kod na klawiaturze telefonu *#6984125*# wyskakuje nam Menu Administratora (Admin setting)

a) Wchodzimy do menu Internals i wpisujesz Master Key: *#9072641*#

b) Wybieramy menu Storage settings

c) Klikamy po kolei: Update media database, Update Java DB and Create AX Dat File tylko to.

  1. Cieszymy się nowymi aplikacjami java na telefonie :slight_smile:

WAŻNE: NIE KASUJ GIER I PROGRAMÓW Z POZIOMU TELEFONU TYLKO UŻYWAJĄC BITPIM

źródło: [www.samsung24.com.pl]

OTy kosmos.JNJN