Problem z javą

Na wstępie witam :wink:

mój problem ma się następująco: gdy chcę zainstalować jre-6u17-windows-i586-s.exe czyli najnowszą wersję JDK, pojawia się komunikat “Ta akcja jest prawidłowa tylko dla produktów, które są zainstalowane.” Dodam że przed rozpoczęciem instalacji pojawia się komunikat “This software has already beed installed on your computer. Would you like to reinstall it?”(sorry że nie po kolei wszystko, ten komunikat pojawia się pierwszy) no dobra, że niby jest JDK zainstalowane, a gdy wchodzę na stronę http://www.runescape.com/game.ws?j=1 wyświetla się komunikat "It seems like Java is not installed on your computer

Java is a free download that is required to play RuneScape. Click here to install Java." dodam że ta gierka jest przeglądarkowa i wymaga javy, ale w opcjach firefoxa mam ptaszek przy “włącz obsługę języka java”.

Aha, i, jak komuś by się udało rozkminić ten komunikat “Ta akcja jest prawidłowa tylko dla produktów, które są zainstalowane.” i udało by mi się poprawnie zainstalować JDK, to proszę jeszcze o pomoc jak uruchomić ten oto pliczek:

bondorno.jpg

Po kliknięciu dwa razy na sekundę pojawia się czarne okienko, po czym znika. Możliwe że to przez niespójność(brak) kilku plików w starszej wersji JDK, ale teraz to już usunąłem wszystko co było związane z tą starą wersją, wraz z netbeans, mimo to komunikat “This software has already beed installed on your computer. Would you like to reinstall it?” pojawia się nadal.

Domyślam się że cały problem przedstawiłem dość chaotycznie, w razie problemów ze zrozumieniem mogę wytłumaczyć.

@EDIT

Przepraszam za zamieszanie, problem całkowicie rozwiązany, jeden, drugi(i trzeci) dzięki tej stronie http://forums.whatthetech.com/Java_Setup_Problem_t104537.html