Problem z javą


(Ewaewaewaewa) #1

Mimo, że zainstalowałam javę, gdy próbuję otworzyć skaner on-line, to on się nie otwiera. Czasami wyskakuje komunikat, że nie mam wirtualnej maszyny java. Ale ja ją mam. Ściągnęłam i zainstalowałam. A ona nie działa.

Dlaczego? :frowning:

Poza tym gdy w folderze z obrazkami, gdy nacisnę prawy przycisk myszy widok miniatury albo przeźrocze, to nie ma ani miniatur ani przeźrocza. Są nadal ikonki. I nie mogę przejrzeć obrazków. Wcześniej tak nie było. Coś się musiało zepsuć. Ale co to mogło być? Proszę o pomoc.


(matiit) #2

A masz Java Sun?


(Kosior6) #3

A koleżanko pod jaka przeglądarka chcesz otworzyc ten skane On- Line bo jesli pod FF lub Opera to bez specjalnej wtyczki nie ma szans :stuck_out_tongue:

Złączono Posta : 28.03.2006 (Wto) 20:20

a typ folderu dostosowany do obrazków ?


(Ewaewaewaewa) #4

mam java sun. Chyba :slight_smile: ściągałam ze strony http://www.java.com najnowszą wersję.

A skaner probuję otworzyć w Internet explorer, bo wiem, ze w innych nie działa. I mimo to nie działa lub powiadamia o braku wirtualnej maszyny java :confused:

Co do folderu to nie wiem. Ale wcześniej działało, a nagle nie działa. Samo się zmieniło? A i jak dostosować folder do obrazków?

P.S. dzięki za odpowiedzi :slight_smile:

Złączono Posta : 28.03.2006 (Wto) 20:43

a i jeszcze jedno!! Jak otwieram np. kurnik w Mozilli Firefox, to pokazuje się słoneczko właśnie z Javą Sun, taki czerwony paseczek i działa. Ale co z tego, skoro w IE nie działa :frowning:

Złączono Posta : 28.03.2006 (Wto) 20:48

sprawdziłam. Mam dostosowany do obrazków. Ale najdziwniejsze jest to, że jak ustawię widok przeźrocze, to tego przeźrocza po prostu nie ma :shock:


(matiit) #5

Sciągnij java sun a nie java.

http://www.javasun.com


(Ewaewaewaewa) #6

ale jak klikasz ten link to się otwiera strona z kilkoma linkami. Wiem, jestem nieporadna, ale nadal nie wiem co zrobić. Nie można by tak jakoś łopatologicznie?


(matiit) #7

http://www.java.com/en/download/windows_automatic.jsp

teraz problemów nie powinnas mieć :slight_smile:


(El Presidento) #8

Przysłuchuje się od pewnego czasu matiit twoim radą w tym, temacie.

I piszesz totalne bzdury, jest jedna Java, a Java Sun to tylko nazwa projektu więc są to dwie takie same aplikacje tylko ze osobno nie istnieją.

Swoją niewiedze wskazuję link :

http://www.java.com/en/download/windows_automatic.jsp

Który prowadzi do downloadu Javy, czyli nie Jaby Sun.

Więc zastanów się co piszesz.

Do problemu:

Usuń poprzednią wersje Javy (Panele Sterowania-Dodaj/Usuń).

Usuwasz katalog C:\Program Files\Java.

Ściagasz program jv16 PowerTools 2005. Instalujesz go, po uruchomieniu programu, wybierasz opcję Czysczenie Rejestru , zaznaczasz znalezione wpisy i wybierasz Usuń.

Ściagasz najnowszą wersje Javy:

http://www.java.com/en/download/index.jsp

I instalujesz....


(Ewaewaewaewa) #9

i nadal nie ma przeźrocza ani miniatur. Ale znalazlo mi z 800 błędów. Heh. Mi j uż ręce opadają. Chyba nie obejdzie się bez ponownej instalacji windowsa :frowning: