Problem z JavaScript

Witam serdecznie!

Może na tym forum ktoś mi coś doradzi, ponieważ od wczoraj borykam się z pewną zagadką, której nie potrafię rozwiązać. Otóż na stronie http://neteor.blogspot.com jest garść efektów, obsługiwanych przez skrypty JS. Jeden z nich polega na tym, że tam, gdzie mamy sekcję “neteor raporty” po najechaniu kursorem na obrazek wyświetla się tytuł tekstu i wstęp do niego na niebieskim tle.

Wczoraj wszystko działało jak trzeba, a po ponownym uruchomieniu kompa ta jedna rzecz działać nie chce. Najeżdżam myszką na obrazek, nie ma niebieskiego tła i tekstu na nim. Reszta funkcji działa jak trzeba. Włączałem i wyłączałem obsługę JS - nie pomagało. Wyczyściłem pamięć podręczną - nic z tego. Co ciekawe, problem występuje w Firefoksie i Operze, na IE wszystko działa.

Na komputerach moich znajomych wszystko chodzi jak powinno. U mnie przestało działać nagle wczoraj i dziś jest tak samo. Ktoś ma jakiś pomysł, co można zaradzić? Bo to chyba nietypowy problem…

Z góry dzięki za pomoc!

U mnie na FF też nie działa. Jeśli to twoja strona coś jest nie tak ze skryptem a nie z przeglądarką.

No właśnie dochodzą do mnie głosy, że są problemy ze skryptami. Tylko z czego to może wynikać? Plików nikt nie ruszał, zero modyfikacji, były na serwerze jak Pan Bóg przykazał. Jeszcze wczoraj po południu wszystko działało, a wieczorem już nie. I ten stan się utrzymuje.

Jakiś pomysł, dlaczego tak jest? I co można zaradzić?

Witam,

u mnie nie działa na FF 3.0.12 i na operze 9.64, ale chodzi na IE 8

włączyłem konsole błędów w FF i Operze - czarno od błędów i ostrzeżeń… :o

Ale poważnie, coś się musiało zmienić - może zmieniła się ilość wyświetlanych obrazków i gdzieś posypał się indeks w jakiejś tablicy (na co bym stawiał)?

Hm, obrazki chyba raczej nie, bo nie ma żadnego limitu ich liczby w samym skrypcie. Na drugiej, testowej stronie, będącej kopią właściwej, problem jest identyczny, choć tam liczba obrazków w raportach jest mniejsza. Jakieś czary… Jakim cudem przeglądarki mogą z godziny na godzinę źle interpretować skrypt, którego nikt nie ruszał?..

coś się musiało zmienić - ale w tym gąszczu to tylko Ty możesz się połapać.

IE bywa o wiele bardziej tolerancyjny od FF i Opery - ale, jak sprawdziłem teraz, też wyrzuca błąd - tyle, że wyświetla. Opisy się zgadzają, więc to chyba nie indeksowanie. Wyrzuca ten błąd zaraz na samym początku otwierania strony, może coś w jakimś inicie?

Gąszcz jest, to fakt… :slight_smile:

Treść plików zmianie nie uległa, ale zauważyłem inną różnicę. Zmienił się sposób wyświetlania plików w Witrynach Google. Tam hostuję skrypty, żeby były w googlowej rodzinie. Ten mechanizm sprawdzał się bezbłędnie aż do zmiany w witrynach. Wcześniej po kliknięciu na link do pliku .js lub .txt otwierał się on w nowym oknie przeglądarki, teraz się od razu pobiera. Naturalnie w kodzie strony linkuję do tych plików.

To jest jedyna zmiana. Może być tak, że w tym konkretnym szczególe przeglądarkom robi to różnicę i dlatego ta funkcja nie śmiga. To mój domysł, ale w zasadzie tylko to mi się nasuwa…

AKTUALIZACJA

Problem rozwiązany, winowajca znaleziony. Winnym problemu był jeden jedyny plik hover.js. Zmiana sposobu wyświetlania w Google Sites spowodować musiała, że był źle interpretowany. Metodą prób i eliminacji doszedłem do wniosku, że to jego wina. Zhostowałem plik póki co na Wrzucie (hehe…) i działa jak trzeba. Pozostałe pliki, z którymi problemu nie ma zostawiłem na Google Sites. Przynajmniej sprawa się wyjaśniła, czegoś się nauczyłem, a na stronie wsio działa jak należy :slight_smile:

Serdecznie dziękuję za zainteresowanie moim problem i gorąco pozdrawiam!