Problem z jedna z aukcji

(Benzinxx) #1

witam.Mam pytanie...

sprzedalem na jednej z aukcji telefon komorkowy za 200zl telefon przed wysylka byl sprawny itd.w tresci aukcji bylo napisane ze jest sprawny itd.kupujacy po odebraniu paczki stwierdzil ze jest uszkodzony domaga sie zwrotu pieniedzy i pisze ze pojdzie na policje.co w tym przypadku powininiem zrobic jestem pewien ze telefon dzialal przed wyslaniem.czy mam obowiazek zwrocic mu pieniadze? :frowning:

zaznaczam ze wyslalem mu w sporze zdjecie na ktorym bylo widac,ze telefon jest wlaczony

(toja191) #2

Zdj臋cie w艂膮czonego telefonu, to 偶aden dow贸d jego sprawno艣ci. W og贸le ta twoja aukcja "niezbyt przyjemnie mi pachnie". Mam wra偶enie, 偶e jeste艣 nastolatkiem i troch臋 kombinujesz z t膮 aukcj膮. Przy sprawnym sprz臋cie i prawid艂owo przeprowadzonej aukcji niemal nie zdarza si臋, aby kupuj膮cy zg艂asza艂 jakie艣 zastrze偶enia, cho膰 wyj膮tek od tej zasady mo偶e si臋 zdarzy膰, je艣li trafimy na nieuczciwego kupuj膮cego. Je艣li kupuj膮cy odebra艂 paczk臋 i zg艂asza zastrze偶enia w sprawie sprz臋tu, solidny allegrowicz powinien przyj膮膰 zwrot sprz臋tu i odda膰 kas臋. Je艣li jeste艣 pewien sprawno艣ci telefonu, to sprzedasz go ponownie komu innemu, wi臋c nic na tym nie stracisz :slight_smile: a zyskasz spok贸j, bo nieuczciwy kupiec mo偶e rzeczywi艣cie p贸j艣膰 na policj臋 i pr贸bowa膰 wmawia膰, 偶e otrzyma艂 wadliwy sprz臋t, a ty nie masz dowodu na to, 偶e wys艂a艂e艣 mu sprawny i komplikacje masz, jak w banku. Je艣li jednak telefon nie by艂 sprawny, to tym bardziej powiniene艣 kas臋 obowi膮zkowo zwr贸ci膰. Ja na allegro siedz臋 ju偶 kilka lat i mam tam dwa konta bez 偶adnego negatywnego komentarza i wiem, jak uczciwie i solidnie dzia艂a膰 na allegro. Sprzeda艂em mn贸stwo u偶ywanych rzeczy i nigdy nikt nie zg艂asza艂 偶adnych zastrze偶e艅. draggs, podaj nick go艣cia, co kupi艂 tw贸j telefon, wtedy b臋d臋 m贸g艂 napisa膰 co艣 wi臋cej na temat twojej aukcji.

draggs , prosz臋 zapoznaj si臋 z t膮 stron膮 oraz tym tematem, a nast臋pnie popraw tytu艂 tematu, u偶ywaj膮c przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum u偶ywamy polskich znak贸w (偶, 艂, 膰, 艣, 膮 itp.). Prosz臋 wyedytowa膰 swojego posta i poprawi膰 co trzeba.

W przypadku zignorowania pro艣by temat poleci do 艣mietnika.