Problem z jedna z aukcji

witam.Mam pytanie…

sprzedalem na jednej z aukcji telefon komorkowy za 200zl telefon przed wysylka byl sprawny itd.w tresci aukcji bylo napisane ze jest sprawny itd.kupujacy po odebraniu paczki stwierdzil ze jest uszkodzony domaga sie zwrotu pieniedzy i pisze ze pojdzie na policje.co w tym przypadku powininiem zrobic jestem pewien ze telefon dzialal przed wyslaniem.czy mam obowiazek zwrocic mu pieniadze? :frowning:

zaznaczam ze wyslalem mu w sporze zdjecie na ktorym bylo widac,ze telefon jest wlaczony

Zdjęcie włączonego telefonu, to żaden dowód jego sprawności. W ogóle ta twoja aukcja “niezbyt przyjemnie mi pachnie”. Mam wrażenie, że jesteś nastolatkiem i trochę kombinujesz z tą aukcją. Przy sprawnym sprzęcie i prawidłowo przeprowadzonej aukcji niemal nie zdarza się, aby kupujący zgłaszał jakieś zastrzeżenia, choć wyjątek od tej zasady może się zdarzyć, jeśli trafimy na nieuczciwego kupującego. Jeśli kupujący odebrał paczkę i zgłasza zastrzeżenia w sprawie sprzętu, solidny allegrowicz powinien przyjąć zwrot sprzętu i oddać kasę. Jeśli jesteś pewien sprawności telefonu, to sprzedasz go ponownie komu innemu, więc nic na tym nie stracisz :slight_smile: a zyskasz spokój, bo nieuczciwy kupiec może rzeczywiście pójść na policję i próbować wmawiać, że otrzymał wadliwy sprzęt, a ty nie masz dowodu na to, że wysłałeś mu sprawny i komplikacje masz, jak w banku. Jeśli jednak telefon nie był sprawny, to tym bardziej powinieneś kasę obowiązkowo zwrócić. Ja na allegro siedzę już kilka lat i mam tam dwa konta bez żadnego negatywnego komentarza i wiem, jak uczciwie i solidnie działać na allegro. Sprzedałem mnóstwo używanych rzeczy i nigdy nikt nie zgłaszał żadnych zastrzeżeń. draggs, podaj nick gościa, co kupił twój telefon, wtedy będę mógł napisać coś więcej na temat twojej aukcji.

draggs , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Poza tym, na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba.

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika.