Problem z jezykiem win XP

Witam!

Problem jest taki, że po naciśnięciu lewego (poprawiam na prawego) klawisza alt i wciśnięciu literki l nic się nie dzieje… Tak jak by tego klawisza nie obejmowaly polskie znaki…

W panel sterowania/opcje regionalne i językowe/języki/szczególy jako język domyślny mam ustawiomy polski (programisty) czyli OK… Natomiast na pasku zadań klikając w pasek języka odhaczony jest Polski a do wyboru mam jeszcze Polski (214).

Komputer z którym mam problem to używana Toshiba SA10 2,50Ghz, 752MB RAM. Win XP Professional zostal zainstalowany od nowa kilka dni temu. Oprogramowanie jest oryginalne.

Czy ma może ktoś pomysl co może powodować taką usterkę??? Ja zglupialem.

wciśnij shift i ctrl razem i w tedy zobacz co się będzie działo

A czy przypadkiem polskich ogonków nie wprowadza się tylko prawym Alt’em?

Polskie znaki są dostępne tylko i wyłącznie pod prawym klawiszem alt… Lewy alt + litera włącza czyli górny pasek (plik, edycja, itd, itp)…

Oczywiście, że z prawym altem (pomyłka w tekście) :smiley: Widać jest ze mną kiepsko jak lewa ręka z prawą mi się myli :oops:

Mogę napisać wszystkie polskie znaki oprócz “ł” (teraz się udało bo z drugiego komputera piszę)

Jestem w kropce

wciśnięcie shift+ctrl nic nie zmienia.

W panel sterowania/opcje regionalne i językowe/języki/szczegóły usunąłem polski 214 i zostawiłem tylko polski programisty. Nic to nie dało. Na pasku języka nadal wyświetla się “polski” a powinno być “polski (programisty)” tak czy siak “ł” nadal nie ma…

Ł mogę napisać na dwa sposoby:

  1. Shift + alt + l = Ł

  2. włączyć CapsLock + shift + alt = ł

Tyle odkryłem… No ale problemu to nie rozwiązuje bo normalnie pisać się nie da.

śmondak , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj ten temat. http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?f=16&t=394978

Sprawa załatwiona.

Odinstalowałem oprogramowanie do drukarki HP i jak ręką odjął. Przypuszczam, że któryś z programów do HP przypisał sobie skrót klawiaturowy (znalazłem w sieci podobny problem tylko że z oprogramowaniem do karty graficznej).

Po ponownej instalacji oprogramowania do drukarki wszystko jest już OK.

Żeby nie było, że tak od razu wpadłem na to co odinstalować to nadmienię, że zacząłem odinstalowywać kolejno programy od ostatnio dodanego. Na szczęście oprogramowanie do HP było 2 na liście.