Problem z k.graficzną GF 7900 GS

Witam , od dłuższego czasu mam problem z moją kartą graficzną. Dawniej bardzo często się przegrzewała i wtedy “wyskakiwały” dziwne rzeczy. Dziwne białe paski na pulpicie (male / duze) przy przechodzeniu miedzy oknami rowniez dziwne paski, w grach wyskakiwały dziwne artefakty lub gra sie zatrzymywała. Oczyściłem karte z kurzu (było go bardzo dużo) i karta zaczęła pracować normalnie. Za jakieś 2-3 tyg znów problemy wróciły jednak karta się nie przegrzewała - ok 35-50 *C max (wcześniej przed odkurzeniem dochodziło do 70+). Teraz cały czas spotykam na pulpicie dziwne białe paski , w innych oknach rownież. Przeinstalowałem sterowniki - niestety to samo, zainstalowałem starsze - również to samo. Aktualnie posiadam win7 lecz nie sądze by to było problemem ponieważ dawniej przy winxp również występowały tego typu problemy lecz… tylko jak karta się przegrzewała. Przy np. logowaniu pojawiły się jakby martwe piksele - punkty które różnią się od tła , nie są jednak spowodowane monitorem ponieważ za chwilkę - gdy zniknie ekran logowania - one również znikaja

Tutaj rodzi się pytanie czy przyszedł juz czas na kupno nowej karczy czy jest jednak szansa naprawy ?

Może pamięć karty jest uszkodzona…

Według mnie może już wierzchołkowanie pada,no objawy że karta powoli kipnie,jeśli temperatury są w porządku,zmiana sterowników nic nie daje karta ,karta do wymiany,seria 6/7 miała to do siebie że coś się w nich z czasem chrzaniło ale nie psuły się do końca,sam miałem 6600 GT,7600 GS i było podobnie i kolegom też się to zdarzyło i był niedawno temat na tym forum że ludziom też sprawiały problemy karty z tej serii.

Również posiadam taką karte, lecz firmy BFG (w dodatku to wersja OC), i muszę przyznać, że grzeje się niemiłosiernie (do 85C) ale żadnych artefaktów, ani problemów z nią nie miałem ani nie mam. (System W7)

ok dziękuję za szybką odpowiedz , przy okazji zapytam jaką kartę byscie polecili ? Parametry w profilu (niżej) , poszukuje karty z średniej pułki , dobra karta raczej nie wiele pomoże przy takiej ilosci ramu / CPU

A jaki budżet ? bo bym polecił HD 4850 (400 zł) albo poniżej HD 4670 (300 ZŁ)

tak wlasnie planowałem 300-400 zł

To bierz HD 4850 , http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=15387 albo dorzuć troche i bierz tą http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=17868

Radeon HD 4850 lub HD 4770 ;]