Problem z k-lite codec pack lub jak dodawać napisy w

mam problem z k-lite codec pack z dodawaniem napisów do filmu gdy otwieram film i daje plik i load subtitle i mi wyskakuje takie coś:

"to load subtitles you have to change the video renderer type and reopen the file.

-directshow: VMR7/VMR9 renderless or haali’s

-RealMedia: special renderer for realmedia, or open it through directshow

-Quicktime: DX7 or DX9 renderer for QuickTime

-ShockWave: n/a"

jak to rozwiązać ? i dodać w końcu napisy ? a jeżeli ktoś tego nie wie to może wie jak dodawać napisy do filmu w programie virtualdub ? prosiłabym o dokładną instrukcje krok po kroku

Jestem dzis troche nie myślacy dzialam na rezerwie :stuck_out_tongue:

dlatego spytam się by sie upewnic

Ty chcesz zintegrowac napisy z filmem tzn by film mial w sobie wbudowane napisy?

czy poprostu chcesz obejrzec jakis film z napisami?

nie łam głowy problemem ffdshow.Po uruchomieniu pojawią się w tray’u ikonki. W nim jest łatwo napisy i na pewno pójdą.

no to może znacie jakieś programy w których można łatwo i szybko i bez problemów dodać napisy? albo jakiś program typowy do dodawania napisów ? i od razu jakbyście podali instrukcje jak się tam napisy dodaję bo zanim ja bym do tego doszła to ło… xd

no to tak na szybko (wystarczyly 2sek w google)

jeśli chcialeś wbudować napisy do filmu może ten program

Avi ReComp

Instrukcja

lub

VirtualDub + wtyczka (plugins) Subtitler2.4 or Subtitler1.4

albo WinAvi + ffdshow który już masz dzieki k-lite lecz wejdz w opcje ffdshow i ustaw/wlacz subtitles

lub jakis inny program z użyciem ffdshow

wójek GOOGLE duzo wie jakby co :slight_smile:

A ja radziłbym ci nie bawić się w żadne dodawanie napisów do filmu.

Pobierz sobie program NAPI-PROJEKT i zainstaluj go. Potem klikasz prawym przyciskiem myszy na filmie, do którego poszukujesz napisów i wybierasz “Znajdź i dopasuj napisy”. Program jest bardzo dobry i praktycznie nie ma filmu, do którego nie znalazłby napisów. Po tej operacji najlepiej stworzyć folder, w którym umieścisz plik z filmem i plik z napisami. Potem otwierasz np. bardzo dobrego Sub-Edita, klikasz na “Otwórz plik wideo”, szukasz folderu z filmem i klikasz na otwórz. Napisy załadują się automatycznie.

Nie wiem, czy takie coś ci odpowiada, ale przynajmniej nie trzeba kombinować z dodawaniem napisów do filmu.

Oto linki do programów:

NAPI-PROJEKT - http://www.instalki.pl/programy/downloa … rojekt.php (przepraszam, ale na vortalu dobreprogramy.pl NAPI-PROJEKTu nie znalazłem ;d)

Sub-Edit Player - http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … build+4072

dziękuję wam bardzo =)