Problem z kablem audio-video do TV

dzisiaj zakupiłem sobie kabel audio video do kompa podłaczyłem go pod kompa i TV i tu sie zaczna… :confused:

  1. telewizor wyswietla mi tylko na czarno - biało a nie na kolorowo

  2. monitor zamiast wyswietlac na całej swojej szerokości i długości wyswietla prostokat mniej wiecej zajmujacy 3/4 monitora

Jakieś pomysły ??

  1. Temat mielony wiele razy, poszukaj

2.Rozdzielczość TV(domyślam się że masz kineskopowy): 720/576=1.25

Rozdzielczość ekranu np. 1024/768=1,33333333…

Nie będą się pokrywać(chyba że gdzieś pogrzebiesz[ale nie jestem pewien]).

jak już gadasz ze było kilka takich tematow to zapodaj linki

Na początku trzeba sprawdzić, czy telewizor potrafi odczytać sygnał S-Video. W wielu modelach jedno z wejść Euro (SCART) obsługuje tylko sygnał composite, a drugie S-Video. Być może wystarczy więc przełączyć kabel do drugiego gniazda, by wszystko zaczęło działać. Czasami w menu telewizora trzeba ręcznie ustawić obsługę sygnału S-Video. Jeżeli to nie pomoże, to sprawa jest poważniejsza - prawdopodobnie telewizor nie jest w stanie poprawnie odczytać tego sygnału. Konieczny będzie zakup kabla z prostym konwerterem. Za około 40-50 zł można go kupić w wielu sklepach RTV czy np. na giełdzie komputerowej. Trzeba tylko pamiętać, że podobne rozwiązania obniżają jakość obrazu - nie oszczędzajmy więc zbytnio i wybierzmy solidnie wykonany kabel ze złoconymi końcówkami itd.

super4634 dobra a jak sprawdzic czy obsluguje ??

w instrukcji albo w menu :stuck_out_tongue:

Zobacz jaki format sygnału obsługuje telewizor PAL czy NTSC

Jestem w tym blady ale to stary telewizor to raczej PAL…

a jak to sprawdzic ?

Popraw tytuł na konkretny - inaczej temat wyleci