Problem z kablem DKU-5

Witam!

Przejrzałem już forum(niejedno) i nie umiem znaleźć lekarstwa na mój problem. Nikt ze znajomych też nie potrafi mi pomóc.

Kupiłem przedwczoraj kabel DKU-5, aby podłączyć Nokię 6610i do komutera i już trzeci dzień nie mogę w żaden sposób zainstalować sterowników kabla.

W menedżerze urządzeń pojawia się takie coś:

069b859751.jpg

…próbowałem aktualizować sterownik wskazując różne lokalizacje (płyta CD, dysk twardy, Windows Update), ale system twierdzi, że nie może znaleźć sterowników.

Na wyświetlaczu telefonu pojawia się komunikat, że “Akcesorium zostało podłączone”, ale żaden program nie potrafi wykryć telefonu. Próbowałem już w Nokia PC Suite, OPM2, Mobile Media Browser, ale żaden z nich nie potrafi wykryć telefonu.

Robię coś źle, czy to może kabel jest uszkodzony i mam próbować go wymienić w sklepie??

Z góry dzięki za wszelką pomoc!!

Zainstaluj to

http://www.majki.pl/sterownik/dku-5.zip

To jest właśnie USB to serial

Ja polecam kupno kabla do tej Noki na COM (fbus/mbus) , z tymi nie ma zadnych problemów i działają wykrywane odrazu , a nie jakieś na USB ze sterami.

Koledzy też mieli takie kabelki na usb to przeklinali je , bo mieli takie same problemy z wykryciem.

Cena ta sama a na COM-a lepszy jest.

No ten sterownik USB to Serial już instalowałem, bo jest nawet dołączony na płycie do tego kabelka. Windows z uporem twierdzi, że nie może znaleźć sterów.

Czyli najlepiej wymienić kabel??

Myślicie, że pójdą na to w sklepie, gdzie kupowałem??

Złączono Posta : 29.09.2005 (Czw) 18:45

budi-wola - dzięki - na COM-ie działa :wink:

Wymieniłem w sklepie kabel USB na COM i teraz wszystko chodzi, jak trzeba :slight_smile: