Problem z kablem do routera - jak go podłączyć?

Witam, posiadam internet od DIALOG-u. Kupiłem ostatnio router TP LINK TL-WR1043ND. Wczesniej miałem router TP LINK TD-W8901G i wszystko śmigało. Mam gniazdko telefoniczne na wtyczkę typu RJ-11, a przy tym routerze jest wejście na RJ-45. Jak to połączyć, żeby działało? Jakaś przejściówka? Nie chcę stawiać dwóch routerów.

Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam :slight_smile:

 

Dlatego też proszę zapoznać się z tym tematem: Poradnik zakładania i edycji tematu

A następnie korzystając z przycisku Edytuj i opcji Użyj pełnego edytora , dokonać korekty tytułu, tak aby konkretnie mówił o problemie.

W przeciwnym razie temat trafi do Kosza.

Nie da się.

Twój stary router ma wbudowany modem ADSL (stąd w nim gniazdo na wtyczkę telefoniczną RJ-11) a twój nowy to zwykły router sieciowy bez modemu (stąd tylko gniazdko sieciowe RJ-45), to są zupełnie inne metody łączenia z siecią.

 

Aby podłączyć się do sieci twojego dostawcy potrzebujesz mieć router ADSL wbudowany w routerze lub jako osobne urządzenie.

Skoro już masz to co masz to jedyny sposób żeby używać tego nowego routera to podłączyć go do tego starego.

dominix_94 na pewno Dialog dał Ci modem, więc do niego podłącz linię telefoniczną i z tego modemu kablem do routera.

Mam modem Dialog G123USB, i jak mam to teraz podłączyć?

Z modemu skrętką do niebieskiego gniazda w nowym routerze a z routera z żółtego gniazda “1” do komputera. Prawdopodobnie będziesz musiał jeszcze skonfigurować router.

PS. Czy ten modem Dialogu ma wyjście na kabel sieciowy czy może tylko USB?

Jeśli tylko USB (a na to wygląda) to masz problem. Albo spróbujesz aby Dialog wymienił Ci modem na taki z wyjściem LAN lub wymienisz router na taki z wbudowanym modemem ADSL (jak poprzedni router) i zwróć uwagę aby obsługiwał tzw. “Annex B” (obecnie większość routerów z wbudowanym modemem)

Chyba wymienię jutro router na nowy. Powinien mieć ADSL, tak?

Powinien mieć wbudowany modem do podłączenia linii telefonicznej, bo ADSL to nie tylko linia telefoniczna ale np. też kablówka :wink:

Pamiętaj o obsłudze “Annex B lub Annex A/B” bo inaczej nie będzie działał w Dialogu. “Annex A” jest dobry np. dla TP SA

Kablówka nie kablówka, zwał jak zwał DSL działa na linii telefonicznej.

 

Annex A działa na liniach analogowych, Annex B na cyfrowych. Dialog ogólnie wymaga annex B, Netia wymaga annex, ale tak prawdę wszystko zależy od tego na jakich łączach działa operator, bo i Netia, i Dialog mogą korzystać z łączy TPSA, więc annex A.

Nie do końca jest tak jak piszesz: Annex A stosuje się na liniach analogowych a Annex B na analogowych i cyfrowych.

 

Przez 4 lata miałem analogową linię Dialogu i miałem modem Annex B a później router z wbudowanym modemem Annex B

Czy ten router się nadaje: TP-LINK TD-W8970, lub ten:  TP-LINK TD-W8968?

Moim zdaniem oba podane modele będą ci działać choć w temacie ADSL nie jestem tak obcykany ale jak koledzy Cedar i Robal (jakby co to koledzy na pewno skorygują moją opinię)…