Problem z kablem HDMI podłączonym do TV - brak obrazu

czesc, mój problem polega na tym, ze nie widze obrazu laptopa na telewizorze, a największy problem tkwi w tym ze mam niedziałający ekran.
wszystko działało normalnie przez kilka tygodni, a dzisiaj zrestartowalem laptopa i teraz juz ekranu nie widze kompletnie.

Hej,

  • A używasz skrótu klawiszowego Win + P?
  • Dlaczego ekran w laptopie przestał działać? Uszkodzenie fizyczne? Może karta dokonała żywota i stąd brak obrazu także na zewnętrznym złączu?

Pozdrawiam,
Dimatheus

zaraz spróbuje. działać przestała matryca, laptop mi spadł podczas przemeblowania i od tamtego momentu matryca nie dziala

niestety win+p również nie pomaga, zaznaczam jeszcze raz, ze ekran wczoraj wieczorem działał normalnie, gdy kliknalem “uruchom ponownie” to jedynym co widziałem na telewizorze bylo “brak sygnału”. próbowałem zmieniac ustawienia tv itd ale nie pomogło, z tego co pamietam to mialem do pobrania jakas aktualizacje ktorą odkladalem przez kilka tyg, nawet z tego powodu wstawilem sobie budzik na 7. laptop cały ten czas byl włączony i gdy wstalem nadal nic nie bylo widać.

Hej,

  • Jaki to dokładnie laptop - jaki model i producent?
  • Masz możliwość podłączyć laptopa pod inny monitor/TV? Najlepiej poprzez port D-Sub, jeśli w taki wyposażony jest laptop.

Pozdrawiam,
Dimatheus

laptop to LenovoG580
tak, mam. jednak moge używać tylko tego tv na którym nie dziala z racji na to ze pozostałych używają inni członkowie rodziny.

ps. sprawdzilem czy podłączenie kabla HDMI pod innego laptopa zadziała i dziala normalnie, wiec to raczej wina laptopa, lecz nie mam pojecia jak to “naprawić” bez oddawania laptopa do serwisu.

Hej,

Bardziej chodzi o samo przetestowanie, czy port jest sprawny, a do tego trzeba wręcz kilku chwil.

[quote=“Suprejso, post:6, topic:557071”]
ps. sprawdzilem czy podłączenie kabla HDMI pod innego laptopa zadziała i dziala normalnie, wiec to raczej wina laptopa…[/quote]
Rozumiem, że sprawdziłeś działanie telewizora przy użyciu tego samego kabla HDMI, ale z użyciem innego laptopa?

Bardzo prawdopodobne, że to sprzętowe uszkodzenie zintegrowanej karty graficznej. Może się więc okazać, że naprawa i tak będzie zupełnie nieopłacalna.

Pozdrawiam,
Dimatheus