Problem z kablem sieciowym

Mam 80 Metrów kabla UTP 8P Gdy podłącze go do obydwóch komputerów to na jednym pojawia się komunikat kabel sieciowy odłączony a na drugim co sekunde zmienia się komunikat odłączony i połączony i nic się nie da zrobic. Kabel sprawdzałem miernikiem i wszystko OK

PS Podłączyłem metr tego kabla do kompów i wszystko fajnie szło

Miałem kiedys ten sam problem przy kablu 50 metrowym! Myslalem ze to wina odleglosci ale potem dałem kabel koledze i u niego wszystko było OK!! Moze to wina kart siecowych?? Kabel robiłes sam?? Jesli nie niech sprawdza Ci go w sklepie tam gdzie Ci robili. powodzenia

Jak dla mnie - kabel jest za długi :frowning:

BTW

Proszę zmienić tytuł - inaczej poleci w kosmos

Długość skrętki jest OK, wg norm musi działać na długości 100 m

Być może źle zarobiłeś końcówki RJ45.

Powinieneś sprawdzić miernikiem kabel już zarobiony wtykami RJ45

:okulary:

Mam coś podobnego, ale jak równo docisne kabel do gniazda na karcie sieciowej to jest dobrze! Sprawdziłem u mnie i ten problem występuje tylko na starej karcie która ma gniazdko bez zatrzasku i w sie kabel źle trzyma, na innych sieciówkahc u mnie jest OK.

Ps. mam ~11m kabla

SPRAWDZIŁEM MIERNIKIEM KABEL JUŻ Z ZAMONTOWANYMI WTYCZKAMI I WSZYSTKO JEST OK A DALEJ JEST TAK SAMO

Primo :arrow: nie krzycz

Secundo :arrow: to że kabel jest sprawny nie daje jeszcze pewności poprawności styku gniazda z wtyczką. Możliwe że styki w gnieździe RJ45 są zaśniedziałe.

Wiam…

Jesli problem jeszcze nie zostal rozwiazany to mam taka mala pomoc (jelsli tu chodzi o to co ostatnio mialem u mnie) Bo tez tak mialem i sie okazal(pomoich testach) ze te wtyczki na koncu z obu stronj zostaly zle zacisniete przez pania w sklepie. Tzn Zobacz czy na samym koncy te takie paseczki miedziowe dobrze sie stykaja z malymi kabelkami od kabla. U mnie bylo niedocisneite i musialem to recznie robic metoda ze przykladalem do tego cos i w to pukalem czyms jak delikatny mlotek i podociskalem wsystkie i dziala jak natura chiala…

Nie wiem czy jest to dobra metoda i czy pomoze w twoim przypadku ale u mnie zadzialala bardzo dobrze i juz jest ok… Tylko uwazaj zebys nie uszkodzil kabla.

moze zrobiles kabel zwykły, do łączenia kompa z kompem albo huba z hubem użyj kabla cross-over

kabel jest na na crossie i wtyczki są elegancko włożone i zaciśnięte (kupiłem do tego celu zaciskarke) i problem występuje nadal

Okazało się że kabel był zwinięty co spowodowało cewke i sygnał się w ten sposób tracił :slight_smile: Wszystkim dziękuje za udzielenie wszelkiej pomocy THX