Problem z kablem USB do Nokia 2220s

(Gchyl2) #1

Po wgraniu sterowników, podłączeniu kabla do portu i do telefonu okazuje się, że komputer nie widzi telefonu (w oknie "Mój komputer" nie ma nowego urządzenia). Wtyk wchodzi w telefon co prawda jedynie do połowy ale z opisu wynika, że kabel jest kompatybilny z powyższym modelem. Inni sprzedawcy także piszą o tej kompatybilności. Co robić?

(Fanboj O) #2

Ustawić w telefonie "tryb pamięci masowej"?

(Gchyl2) #3

A gdzie to jest ? Przeglądałem wiele razy telefon ale czegoś takiego nie zauważyłem.

(tomnatom) #4

O ile wiem (mogę się mylić) ten telefon nie pozwala na transmisję prze USB.

Jeżeli posiada gniazdo USB to tylko do celów serwisowych.

(ra-v) #5

Jeśli telefon nie posiada gniazda karty SD to żadnego dysku nie zobaczysz, jw. napisano.

(Trzpisq) #6

Tak jak koledzy wyżej do tego telefonu nie ma mozliwosci podpięcia kabla USB:)

Służy on wyłacznie do aktualizacji software;)

(Gchyl2) #7

A skąd to wiadomo? Proszę o jakiś link. Muszę to wiedzieć, by w rozmowie ze sprzedającym mieć argument. On twierdzi, ze jest odwrotnie i komunikacja to żaden problem

(Trzpisq) #8

Zanim odpowiem zadam pytanie bo mam watpliwosci teraz... MAsz oprogramowanie PC Suite? Sterowniki? Po podpięciu kabla są opcje wyboru na wyświetlaczy telefonu? Jeśli tak to jakie?

(Gchyl2) #9

Oczywiście, że mam zainstalowaną Nokię PC Suite, sterowniki z płytki też zainstalowałem, poza tym mam informacje, że transmisja jak najbardziej jest możliwa, można to zweryfikować choćby tutaj: http://www.fonefunshop.co.uk/datacables ... _cable.htm. Po podpięciu kabla nie widać jednak żadnej zmiany w ustawieniach telefonu

(tomnatom) #10

(Trzpisq) #11

TAk bedac na miescie wlasnie z ciekawosci zapytalem;)

Masz kabel to zrob z niego naszyjnik czy cos bo failmikow nim nie przeslesz :slight_smile: