Problem z kablem USB

wcale mi nie wykrywa kabla USB co musze zrobić by działało poprawnie??

Jaki jest to windows? Czy masz z tyłu zintegrowane wejścia?

Sprawdź w BIOS-ie, czy masz włączone OnBoard USB, powinno być w Pheriperial Management

Zainstalowałeś support z płytki do swojej płyty głównej?

mam XP

nie kumam??

tego

nie moge znaleźć

Porty USB masz z tyłu w obudowie, pod wejściami PS2, czy jest to włożone jako osobna karta rozszerzeń?

Skoro masz XP, powinno się wszystko ładnie włączyć…

Włącz menedżer urządzeń i zobacz, czy są tam widoczne drzewo:

Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej , a w niej Koncentratory USB

Od czego ma być to kabel?

do telefonu

jest to

A sprawdzałeś coś innego, na przykład Myszkę na USB, klawiaturę na USB, może modem z Neostrady na USB… Cokolwiek, żeby potwierdzić, że porty USB działają w Twoim komputerze…

mam drukarke i internet na USB i dizała wszystko

W porządku… A podłączałeś ten telefon (to ma być kabel transmisyjny?) do obu portów USB? Bo jeśli jest to np. kabel transmisyjny, musisz mieć aplikację na płycie… Bo tak, gdy sprzęt jest w bazie sterowników, to po podłączeniu sprzęt jest automatycznie wykrywany i instalowany…

A może prościej co to za kabel do telefonu czy zwykły USB - bo może uszkodzony i to co kolega squeet pisze czy porty USB kompa działają.

UPDATE

Nawet jak to kabel do telefonu - komp powinien wykryć nowe urządzenie ,ale można najpierw wgrać oprogramowanie do kabla,restart kompa i podłączyć kabel do portu USB kompa.

to jest specjalny kabel to telefony i napewno działa

To jak porty USB kompa działają - zostaje coś z kablem.

Sprawdź na innym kompie kabel.

Powinno być tak że jak wsadzisz kabel do portu USB, komp powinien wykryć nowe urządzenie.

Spróbuj wgrać pełne oprogramowanie do telefonu i podłącz kabel i telefon i zobacz.

Kupiłeś w jakimś salonie? Jeśli tak, a nie dostałeś softu do tego, a jesteś pewien, że działa, przejdź się tam i poproś o oprogramowanie do niego…

Z kabelkiem do telefonu często nie wystarcza sama instalacja sterowników i programu, czasami trzeba zajrzeć do Panelu sterowania -> System -> Sprzęt -> Manedżer urządzeń.

Po instalacji pojawia się tam nieraz znak zapytania, wówczas trzeba uaktualnić sterownik.

Pisze to z pamięci, taki problem wystąpil u znajomego z Nokią (ja mam SE)

zainstalowałem oprogramowanie i nic

wydaje mi się że w menadżerze urządzeń w portach COM i LPT powinienem mieć prócz portów komunikacujnych i portu drukarki Usbe sreial com port ale nie jestem tego peowin

A czy w Menedżerze urządzeń masz może to, o czym wspomina kolega wyżej? Jakieś pozycje ze znakami zapytania?

nie mam nic takiego

Nie przychodzi mi nic innego do głowy, jak po prostu pójście do znajomego i sprawdzenie, czy u niego czasem nie zadziała… Albo po prostu przejść się tam, gdzie kabel został zakupiony… Bo jak mówisz - masz skaner na USB i on działa… Sprawdź, bo w XP sprzęt na USB powinien być automatycznie rozpoznawany, nawet gdy system nie wie o tym nic…

Złączono Posta : 19.07.2005 (Wto) 23:29

A spróbuj podpiąć kabel USB do kompa, a dopiero później włączony telefon podepnij pod drugą końcówkę…

chwilka moja pomyłak mam znak zapytania przy inne urządzenia dokładniejkontroler Uniwersalnej magistrali szeregowej(USB) oraz usb data cable

Nooooooooooooooo to jest właśnie to!

Czemu nie poszukałeś dobrze :clever:

Możesz zrobić screena tego?

Co dostałeś do tego kabla? Płytkę tylko?

płyke zainstalowałem i już wszystko chodzi. dziękuje bardzo wszystkim za pomoc