Problem z kablem USB

(Rafi 21) #1

wcale mi nie wykrywa kabla USB co musze zrobić by działało poprawnie??

(squeet) #2

Jaki jest to windows? Czy masz z tyłu zintegrowane wejścia?

Sprawdź w BIOS-ie, czy masz włączone OnBoard USB, powinno być w Pheriperial Management...

Zainstalowałeś support z płytki do swojej płyty głównej?

(Rafi 21) #3

mam XP

nie kumam??

tego

nie moge znaleźć

(squeet) #4

Porty USB masz z tyłu w obudowie, pod wejściami PS2, czy jest to włożone jako osobna karta rozszerzeń?

Skoro masz XP, powinno się wszystko ładnie włączyć...

Włącz menedżer urządzeń i zobacz, czy są tam widoczne drzewo:

Kontroler uniwersalnej magistrali szeregowej , a w niej Koncentratory USB

Od czego ma być to kabel?

(Rafi 21) #5

do telefonu

jest to

(squeet) #6

A sprawdzałeś coś innego, na przykład Myszkę na USB, klawiaturę na USB, może modem z Neostrady na USB... Cokolwiek, żeby potwierdzić, że porty USB działają w Twoim komputerze...

(Rafi 21) #7

mam drukarke i internet na USB i dizała wszystko

(squeet) #8

W porządku... A podłączałeś ten telefon (to ma być kabel transmisyjny?) do obu portów USB? Bo jeśli jest to np. kabel transmisyjny, musisz mieć aplikację na płycie... Bo tak, gdy sprzęt jest w bazie sterowników, to po podłączeniu sprzęt jest automatycznie wykrywany i instalowany...

(JNJN) #9

A może prościej co to za kabel do telefonu czy zwykły USB - bo może uszkodzony i to co kolega squeet pisze czy porty USB kompa działają.

UPDATE

Nawet jak to kabel do telefonu - komp powinien wykryć nowe urządzenie ,ale można najpierw wgrać oprogramowanie do kabla,restart kompa i podłączyć kabel do portu USB kompa.

(Rafi 21) #10

to jest specjalny kabel to telefony i napewno działa

(JNJN) #11

To jak porty USB kompa działają - zostaje coś z kablem.

Sprawdź na innym kompie kabel.

Powinno być tak że jak wsadzisz kabel do portu USB, komp powinien wykryć nowe urządzenie.

Spróbuj wgrać pełne oprogramowanie do telefonu i podłącz kabel i telefon i zobacz.

(squeet) #12

Kupiłeś w jakimś salonie? Jeśli tak, a nie dostałeś softu do tego, a jesteś pewien, że działa, przejdź się tam i poproś o oprogramowanie do niego...

(system) #13

Z kabelkiem do telefonu często nie wystarcza sama instalacja sterowników i programu, czasami trzeba zajrzeć do Panelu sterowania -> System -> Sprzęt -> Manedżer urządzeń.

Po instalacji pojawia się tam nieraz znak zapytania, wówczas trzeba uaktualnić sterownik.

Pisze to z pamięci, taki problem wystąpil u znajomego z Nokią (ja mam SE)

(Rafi 21) #14

zainstalowałem oprogramowanie i nic

wydaje mi się że w menadżerze urządzeń w portach COM i LPT powinienem mieć prócz portów komunikacujnych i portu drukarki Usbe sreial com port ale nie jestem tego peowin

(squeet) #15

A czy w Menedżerze urządzeń masz może to, o czym wspomina kolega wyżej? Jakieś pozycje ze znakami zapytania?

(Rafi 21) #16

nie mam nic takiego

(squeet) #17

Nie przychodzi mi nic innego do głowy, jak po prostu pójście do znajomego i sprawdzenie, czy u niego czasem nie zadziała... Albo po prostu przejść się tam, gdzie kabel został zakupiony... Bo jak mówisz - masz skaner na USB i on działa... Sprawdź, bo w XP sprzęt na USB powinien być automatycznie rozpoznawany, nawet gdy system nie wie o tym nic...

Złączono Posta : 19.07.2005 (Wto) 23:29

A spróbuj podpiąć kabel USB do kompa, a dopiero później włączony telefon podepnij pod drugą końcówkę...

(Rafi 21) #18

chwilka moja pomyłak mam znak zapytania przy inne urządzenia dokładniej**kontroler Uniwersalnej magistrali szeregowej(USB)** oraz usb data cable

(squeet) #19

Nooooooooooooooo to jest właśnie to!

Czemu nie poszukałeś dobrze :clever:

Możesz zrobić screena tego?

Co dostałeś do tego kabla? Płytkę tylko?

(Rafi 21) #20

płyke zainstalowałem i już wszystko chodzi. dziękuje bardzo wszystkim za pomoc