Problem z Kablem VGA - nie wysyła sygnału do telewizora plaz

Witam Serdecznie.

Mam problem z kablem VGA łączącym laptop z telewizorem plazmowym. Sytuacja jest następująca:

Telewizor był połączony z laptopem kablem VGA , wgrany był system Windows Vista Ultimate - sygnał przechodził bez problemu do telewizora , były ikony, każdy film działał na telewizorze - krótko mówiąc telewizor działał jako monitor. Wczoraj przeinstalowałem system na Windows XP SP2 Home Edition - podłączam ten sam kabel : BRAK SYGNAŁU . Co ciekawe w momencie gdy uruchamia się laptop, jest sygnał , sygnał jest do momentu gdy wgra się system- wtedy sygnał znika :-/ Ktoś wie o co chodzi? dlaczego XP nie emituje sygnału? kabel jest dobry - skoro daje sygnał do momentu wczytania systemu, zapewne chodzi o jakieś ustawienia , ktoś pomoże? bo ja nie mogę sobie poradzić , z góry dziękuję i pozdrawiam!

edit: w momencie podłączenia kabla słychać że system wykrył urządzenie , ale nic nie wyskakuje , tak jakby go z jakiegoś powodu nie widział :-/ w każdym razie jest sygnał dźwiękowy wykrycia sprzętu, kombinowałem coś w ustawieniach i udało mi sie kilka razy przenieść pulpit na plazme , ale bez ikon, bez kursora myszki

1.jaką masz kartę graficzną?

2.masz najnowsze sterowniki do grafiki?

3.Jeśli przeniosłeś pulpit bez ikon itp to pewnie masz (ale mogę się mylić) włączone powiększenie pulpitu, czy coś takiego… Chodzi o to, że normalny pulpit itd masz na laptopie, a telewizor to po prostu więcej miejsca na pulpicie. Ci chodzi o coś innego, tak myślę.

4.w ustawieniach sterowników poszukaj jak ustawić, żeby telewizor był ekranem głównym, jeśli tak nie jest (bo chyba już tak masz) jeśli masz nvidie, na najnowszych sterownikach włącz telewizor (ptaszek w takim kwadracie koło niego).

5.Jeśli nie będzie dobrze, ustaw w sterownikach, czy chcesz:

a)mieć tylko telewizor jako monitor - wtedy wyłącz wyświetlacz laptopa w sterownikach, powinno pomóc,

b) klonowanie obrazu (na obu jest to samo, myślę, że to jest najlepsze) - ustaw taką opcję w sterownikach

PiotrekGta4 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

hmm to stary laptop grafika jest zintegrowana z płytą główną , ja nie mam tam do wyboru telewizora w opcjach, w ogóle go nie widzi

wkleję za chwilkę parametry laptopa, może to coś pomoże w zdiagnozowaniu problemu

Dodane 30.01.2010 (So) 12:23

Proszę moderatora o skasowanie posta - problem rozwiązany:-) pozdrawiam, dziękuje za pomoc