Problem z kalkulatorem w Win 7

Witam. Problem przedstawie od razu na screenie:

 

67004126306970946154.png

 

Okienko gdzie wyświetlane powinny być wszystkie liczby jest ucięte, niepełne i nie można tego zmienić w żaden naturalny sposób. Nie mam pojęcia o co tutaj chodzi i skąd wziął się ten błąd. Stąd pisze na forum bowiem być może ktoś będzie wiedział co zrobić by to naprawić. Z góry dzięki za wszelkie wskazówki. 

A na ile procent powiększenia ustawiony rozmiar tekstu w systemie?

Naturalnie 100%. To nie problem rozmiaru tekstu gdyż ten jest w porządku. Jak widać na screenie problem polega na wielkości okienka, które powinno wyświetlać wartości. Jest ono ucięte i to nawet nie w połowie, a jeszcze większej powierzchni. Naturalnie powinno być mniej więcej wielkości czerwonej ramki, którą dodałem.

Wygląda to na jakiś błąd, uszkodzenie domyślnych ustawień w rejestrze, czy coś zainstalowane psuje ten wygląd kalkulatora. Co było instalowane, gdy wystąpił błąd? Nie możesz przywrócić system do czasu, gdy błąd nie występował?

Dla mnie osobiście, to systemowy kalkulator nie istnieje. Ale trzeba, żeby w systemie był porządek. W zakładkach mam wynik wyszukiwania google i jest proste liczenie:

https://www.google.pl/search?hl=pl&safe=off&site=&source=hp&q=kalkulator+online&oq=kalkulator+online&gs_l=hp.3…0l10.1531.8781.0.10094.17.8.0.9.9.0.344.1390.2-4j1.5.0…0.0…1c.1.4.hp.ozXmr9IbxBE

Problem w tym, że chodzi tutaj o komputery w szkole w całej klasie (15 maszyn). Wszystkie miały świeżo stawianą siódemkę toteż możliwe, że w pliku instalacyjnym od początku kalkulator był uszkodzony. Na swoim laptopie mam ósemkę więc podmiana calc w System32 nie ma sensu. Myślałem własnie o tym, że być może jakiś błąd w rejestrach jest, lecz nie mam zielonego pojęcia skąd się wziął i jak go naprawić.

Sprawdź jeszcze opcje widok. Pokazujesz widok standardowy. Przełączaj po kolei. Może ponowny powrót do standardowego przywróci poprawny widok.

Nefratum

Proszę zapoznać się z tematem i poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Był już taki temat.TU