Problem z kamerą internetową - ASUS

Mam problem z wbudowaną kamerą internetową w komputerze ASUS F3SG AP165C. Wcześniej kamera działała bez zarzutów, jednak dodam, że system był zainstalowany z płyty typu Recovery Disc. Od niedawna komputer zaczął rozpoznawać kamerę jako nieznane urządzenie. Próbowałem aktualizować sterownik z płyty ze sterownikami dołączonej do komputera, ale bez skutku, tym bardziej, że nie wiem do jakiego sprzętu szukać. Szukałem nazwy kamery na stronie ASUSA, ale tam jest instrukcja jak to sprawdzić kiedy urządzenie jest sprawne i zainstalowane (ciekawe kto wtedy odwiedza FAQ). Macie jakieś ciekawe pomysły jak temu zaradzić? Dodam, że system to Windows Vista.

Spróbuj zainstalować ten sterownik do kamerki.

Jeżeli powyższy sterownik nie zadziała, to zainstaluj ten sterownik.

W obu przypadkach otrzymuję komunikat - Instalacja nie powiodła się.

Przed rozpoczęciem instalacji rozpakowałeś pobrane archiwa sterowników ?

Tak z resztą te same sterowniki znalazłem na załączonej z systemem płycie. Próbowałem uruchamiać pliki z obu sterowników, a także wybierałem opcje Aktualizuj sterownik z Menadżera urządzeń wtedy pojawia się komunikat, że sterownik jest nieodpowiedni dla danego urządzenia.

Czy to może być wina sprzętu??

EDIT:

To raczej nie wina sprzętu, bo właśnie udało mi się uruchomić kamerę i działa prawidłowo. Jednak wątek jest nadal aktualny, bo czasami zdarza mi się, że nie mogę jej uruchomić po wyjściu ze stanu wstrzymania lub hibernacji systemu. W komputerze na bieżąco działa program aktualizujący oprogramowanie firmy ASUS, więc sterowniki powinny być aktualne.

Kamera działała przez chwilę, a teraz system wykrywa sprzęt jako WebCam USB 2.0 instaluje własne sterowniki, ale urządzenie nie działa. Po włączeniu programu przechwytującego obraz z kamery (próbowałem kilku) widać tylko czarny obraz. Nie świeci się też zielona kontrolka oznaczająca, że urządzenie pracuje. Co ciekawe teraz udaje się zaktualizować sterownik urządzenia, próbowałem obydwu, ale efekt jest ten sam - brak obrazu.

Dołączam się do problemu Także mam Laptopa Asus’a i ciężko się ma z kamerką. Laptop ma pół roku i od grudnia wszystko chodziło jak należy lecz sobie po prostu miesiąc temu przestało chodzić . Lifeframe powiadamia przy uruchomieniu że ‘camera is used the another program’ co wydaje się kompletną bzdurą. Robiłem już reinstalację systemu ale niestety problem nie zniknął co więcej nie mogę zainstalować wymienionych wyżej sterów bo komp twierdzi że posiada najlepsze sterowniki dostępne dla tego urządzenia :expressionless: Czy nawet kamery wbudowane w urządzeniach powinny mieć nazwę USB Camera?? dziwna sprawa z tym wszystkim bardzo 8) proszę o pomoc do większych tego Świata 8) Dodam Że mam rodzinę za granicą i bardzo mi zależy na skype i video rozmowach… a teraz to druga strona mnie nie widzi tylko czarny ekran… :?