Problem z kamerami w HTML5 na Chromie


(czarnowocba) #1

Witam mam portal z kamerami streemingiem , do nie dawna kamery działały mi na smartfonach na google chrome lecz od nie dawna przestały działać. Czytam ze google wycofuje flash playera ale czy kombinują coś z HTML 5 na smartfonach. Dodam ze na Operze i FF działa.
Kolejne pytanie czy Internet Explorer obsługuje HTML 5 bo na IE kamery nigdy mi nie działały, kiedy to się zmieni.
strona https://lasminet.com/transmisja login demo hasło demo
Dodam że na desktopie u mnie działa na CHROMIE


(Aw@mo) #2

Internet Explorer 9 obsługuje większość nowości HTML5:
https://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/przeglad-nowosci-html5-w-internet-explorer-9.aspx


(czarnowocba) #3

czytałem kiedyś artykuł z tego linku, znalazłem stronę http://html5test.com/ która pokazuje ile rzeczy z HTML5 obsługuje dana przeglądarka, i dla porównania z 555 zapytań chrome ma 520 pozytywnych opcji a IE tylko 360 i podejrzewam ze IE nie obsługuje formatu video jaki nadaje moja strona. Czy jest szansa na to aby sprawdzić jakich kodeków urzywa moja strona i sprawdzić je z IE?


(czarnowocba) #4

chyba znalazłem coś, widze ze IE Z kodeków video obsługuje tylko H.264 support domyślam się że moja strona działa na innych kodekach, jak to sprawdzić?


(krystian3w) #5

Sprawdź na stronach demo z formatami wideo (np. www.quirksmode.org/html5/tests/video.html, tekeye.uk/html/html5-video-test-page) lub stronę odpal w Internet Explorer 11 / MS EDGE (Windows 10). Dowiesz się co obsługuje twoja przeglądarka.

domyślam się że moja strona działa na innych kodekach, jak to sprawdzić?

Może w konfiguracji serwisu, na pewno będzie w dokumentacji - chyba że wszystko robione samodzielnie i dużo na innych przykładach w niewygodnej zbitce rozwiązań.