Problem z kamerką Creative Live! Cam Vista IM (VF0420)

Witajcie!

mam problem z kamerką internetową Creative Live! Cam Vista IM (VF0420) - link do strony producenta: http://pl.europe.creative.com/products/ … =2&listby=, który wygląda tak:

zakupiłem ją niecały rok temu i od momentu instalacji wszystko działało jak się należy. Jakieś trzy tygodnie temu mój komputer uległ uszkodzeniu poprzez uderzenie pioruna w sąsiedni dom - padła płyta główna, karta graficzna, zasilacz, bezpieczniki w listwie zasilającej (tak na marginesie to jest nauczka, aby wyłączać wszystko co elektroniczne kiedy zbliża się burza :? ). Kompa już naprawiłem, czyli wymieniłem wszystko co było niesprawne - jeśli chodzi o płytę główną to wsadziłem identyczną jaką miałem poprzednio. I w tym momencie pojawił się problem z kamerką - nie działa ani poprzez dołączone do niej oprogramowanie do zapisywania zdjęć oraz nagrywania sekwencji video (pojawia się jakiś komunikat “… failed”, nie pamiętam teraz dokładnie), ani w programie Skype (wyskakuje komunikat o błędzie programu i Skype zamyka się). Dodam, że przy próbie jej uruchomienia zapala się na chwilę na kamerce niebieska lampka. Próbowałem od nowa instalować i soft od kamerki, i sterowniki, i Skype - i nic. Obecnie jestem właśnie po “formacie” - mam świeżo postawionego XP’ka i dalej jest ten sam problem, a co najciekawsze gdy zainstalowałem kamerkę na innym komputerze to działa bez żadnych zarzutów, tak więc jej uszkodzenie jest wykluczone. Instalacja softu i sterowników przebiega od początku do końca prawidłowo.

Może ktoś ma jakiś pomysł, w czym może być problem? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie rady, bo ja już nie mam pomysłów co jest przyczyną jej niedziałania.