Problem z kamerką, nie działa dzwięk

Moja koleżanka zakupiła sobie kamerke

Klik

no i poprosiła mnie o pomoc, bo napotkała problemy. Windows na początku wykrył kamerke ale nie działa, sterowniki wcześniej zostały zainstalowane. Gdy kamerka jest podłączona do komputera to nie działa dzwięk wogule żadnego dzwięku nie ma.

Prosimy o pomoc :slight_smile:

pozdro :slight_smile:

ano bo zwykle kamerki internetowe niemają mikrofonu :stuck_out_tongue:

niewiem jak jest w tej bo opis po angielsku ale z tego co sie doczytałem to niema mikrofonu :?

trzebaby dokupić mikrofon :stuck_out_tongue:

Ma słuchawki z mikrofonem, i są podłączone

Proszę zmienić temat na konkretny, mówiący o problemie.

A czy są dobrze podlączone? Pamiętaj dzwięk to zielony, a głos czerwony :slight_smile:

Spróbuj przepiąć kamere między portami, przeinstaluj stery, pamiętaj, że kamere możesz podlączyć dopiero po zainstalowaniu wszystkich sterów.

bez przesady słuchawki ma dobrze podłączone. Przeinstalowaliśmy stery też nic nie dało. co znaczy “przepiąć kamerke między portami”?

Podpiąć pod inny port usb ;]

podobna kamerka do Chicony Twinkle Cam Pro.

Wchodzisz w Panel Sterowania / Dzwięk i urządzenia audio /Zakładka Audio / I ustaw urządzenia domyslne na Twoja karta dzwiękowa /

Zakładka Głos Ustaw odtwarzanie dzwięków na Twoją kartę dzwiękową/ OK

Dzięki dzwięk jest, ale kamerka dalej nie działa sterowniki zainstalowane a windows dalej uważa że nie ma do tego użądzenia zainstalowanych sterowników…

musisz zainstalować sterowniki tak.

1.Podłącz kamerkę do portu

2 prawy na Mój komputer/właściwości/sprzęt/menadzer urządzeń/klikasz prawym na nazwę swojego komputera i skanuj w poszukwaniu zmian sprzętu/ i tam bedzie nieznane urządzenie lub urządzenie do przechwytywania obrazu/na to prawy/aktualizuj sterownik/zaznaczasz w oknie drugą pozycję/zanzaczasz nie wyszukuj wybiorę sterownik do zainstalowania/dalej/i dalej bedzie lista sterowników lub jeden (poznasz który do twojej kamerki? ) jeśli będzie jakiś inny lub tylko jeden/ odznacz Pokaż zgodny sprzęt. Może pokaże się więcej sterowników/ Wybierasz ten właściwy do twojej kamerki (jeśli wyskoczy okienko że może to uszkodzić twój komputer klikasz na Mimo to kontynuuj) i ok