Problem z kamerką, nie działa dzwięk

(S0rento) #1

Moja koleżanka zakupiła sobie kamerke

Klik

no i poprosiła mnie o pomoc, bo napotkała problemy. Windows na początku wykrył kamerke ale nie działa, sterowniki wcześniej zostały zainstalowane. Gdy kamerka jest podłączona do komputera to nie działa dzwięk wogule żadnego dzwięku nie ma.

Prosimy o pomoc :slight_smile:

pozdro :slight_smile:

(Clubbasse207) #2

ano bo zwykle kamerki internetowe niemają mikrofonu :stuck_out_tongue:

niewiem jak jest w tej bo opis po angielsku ale z tego co sie doczytałem to niema mikrofonu :?

trzebaby dokupić mikrofon :stuck_out_tongue:

(S0rento) #3

Ma słuchawki z mikrofonem, i są podłączone

(squeet) #4

Proszę zmienić temat na konkretny, mówiący o problemie.

(Bażant) #5

A czy są dobrze podlączone? Pamiętaj dzwięk to zielony, a głos czerwony :slight_smile:

Spróbuj przepiąć kamere między portami, przeinstaluj stery, pamiętaj, że kamere możesz podlączyć dopiero po zainstalowaniu wszystkich sterów.

(S0rento) #6

bez przesady słuchawki ma dobrze podłączone. Przeinstalowaliśmy stery też nic nie dało. co znaczy "przepiąć kamerke między portami"?

(Bażant) #7

Podpiąć pod inny port usb ;]

(Danielm86) #8

podobna kamerka do Chicony Twinkle Cam Pro.

Wchodzisz w Panel Sterowania / Dzwięk i urządzenia audio /Zakładka Audio / I ustaw urządzenia domyslne na Twoja karta dzwiękowa /

Zakładka Głos Ustaw odtwarzanie dzwięków na Twoją kartę dzwiękową/ OK

(S0rento) #9

Dzięki dzwięk jest, ale kamerka dalej nie działa sterowniki zainstalowane a windows dalej uważa że nie ma do tego użądzenia zainstalowanych sterowników...

(Danielm86) #10

musisz zainstalować sterowniki tak.

1.Podłącz kamerkę do portu

2 prawy na Mój komputer/właściwości/sprzęt/menadzer urządzeń/klikasz prawym na nazwę swojego komputera i skanuj w poszukwaniu zmian sprzętu/ i tam bedzie nieznane urządzenie lub urządzenie do przechwytywania obrazu/na to prawy/aktualizuj sterownik/zaznaczasz w oknie drugą pozycję/zanzaczasz nie wyszukuj wybiorę sterownik do zainstalowania/dalej/i dalej bedzie lista sterowników lub jeden (poznasz który do twojej kamerki? ) jeśli będzie jakiś inny lub tylko jeden/ odznacz Pokaż zgodny sprzęt. Może pokaże się więcej sterowników/ Wybierasz ten właściwy do twojej kamerki (jeśli wyskoczy okienko że może to uszkodzić twój komputer klikasz na Mimo to kontynuuj) i ok